2 miejsce WKM w Mirocinie Dolnym

Poniedziałek, 01 października 2012 o 15:40, autor: 1

Na 2 stopniu podium w 10 rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej stanęli zawodnicy Wschowskiego Klubu Motorowego. Lepsi okazali się tym razem motocrossowcy KMP Dobromil. 3 miejsce zajął lider klasyfikacji sezonu MKS Nekla.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się , który po raz 9 w tym sezonie zwyciężył z kompletem punktów w kategorii Quad 2k licencja C. – Gabor wygrywał nie tylko z zawodnikami w swojej klasie, ale także z seniorami – relacjonuje Tadeusz Jaromin trener WKM. Młody wschowianin już dawno zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Bardzo dobrze spisał się też najbardziej utytułowany motocyklista wschowskiego klubu , który zajął 3 miejsce w klasyfikacji klasy MX Open. – Robert prowadził w pierwszym wyścigu, a w drugim długo ścigał się z liderem Dariuszem Przybyszem z KMP Dobromil. Niestety w obydwu biegach dał się wyprzedzić nie tylko Przybyszowi, ale także startującemu w zawodach Toniemu Simonowi z Niemiec. 3 miejsce w klasie MX 85 zajął także nasz najmłodszy reprezentant w tych zawodach . Lepsi okazali się lider klasyfikacji sezonu Niocolai Del Canton z Ostrowskiego KM i Daniel Husar z Lublina. Przewaga ostrowianina nad Januszem wynosi już 38 punktów i tylko wypadek losowy może spowodować zwycięstwo reprezentanta WKM. Na najniższym stopniu podium stanął także w klasie weteran. Co ciekawe kolejnego podwójnego zwycięstwo nie odniósł Andrzej Szalbierz. Lepszy tym razem okazał się Wojciech Nowacki z KM Szczecin. 6 miejsce w klasie MX 1 zajął . 4 zawodników WKM startowało w klasie MX 2 jednak zajęli dalsze pozycje. – Dwóch z nich dopiero zdało licencje, na lepsze występy dopiero przyjdzie czas – zapewnia Jaromin.