TworzymyGłos Regionu

reklama

12. odsłona Narodowego Czytania w I ZS we Wschowie (FOTO)

Środa, 13 września 2023 o 09:30, aktualizacja Środa, 13 września 2023 o 09:57, autor: 4
12. odsłona Narodowego Czytania w I ZS we Wschowie (FOTO)

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica stał się kolejnym miejscem, gdzie odbyła się 12. odsłona Narodowego Czytania, akcji, która od lat działa pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest to wydarzenie, które ma na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa, ale również przybliżenie społeczeństwu piękna literatury narodowej.

Gość, nauczyciele i młodzież

Fragmenty dzieła Elizy Orzeszkowej czytali: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, dyrektor I ZS Piotr Wieland, v-ce dyrektor Beata Wasyliszyn, kierownik zajęć praktycznych Robert Pluta i polonistki: Jolanta Trusewicz, Aleksandra Kotowska, Marlena Warzecha i Ewa Barylska. Wprowadzenie do kontekstu i świata przedstawionego w "Nad Niemnem" przedstawił zgromadzonym Krzysztof Rękoś.

W akcję włączyli się również uczniowie klas liceum i technikum. Dawid Zamiatała, Oliwia Kubiak, Monika Kowalska, Hanna Olszowska i Natalia Bartkowiak przypomnieli zgromadzonym dziedzictwo powstania styczniowego, które jest ważnym elementem wspomnień bohaterów utworu. Młodzież przybliżyła również dzieje rodu Bohatyrowiczów i Korczyńskich, znanychFILE=1 z lektury.

Interakcja z widownią

Po odczytaniu wybranych fragmentów, kilku uczniów z widowni miało również okazję zmierzyć się z tekstem. Z zadaniem świetnie poradzili sobie Kamil Ratajczak, Grzegorz Pepliński i Zuzanna Juraś.

Źródło/foto: I ZS Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~zza winkla
13.09.2023 10:49

Jeśli "akcja" to tylko i wyłącznie w Staszicu ? W Zanie na "akcje" drzwi zamknięte . Przypadek czy "polityczna" świadomość ?

avatar
~Swój
13.09.2023 12:58

Brawo uczniowie, brawo Staszic!

avatar
~O akcji
13.09.2023 21:21

Warto pamiętać, że pomysłodawcą akcji był prezydent Komorowski, a prezydent Duda ją kontynuuje.

avatar
~rodzic
14.09.2023 16:55

Rękoś! Ja tego człowieka nie (…)Tak . Teraz Staszic kiedyś gimnazjum na Jagielonów.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl