TworzymyGłos Regionu

 Marek Kraśny - zastępca burmistrza Wschowy – kandyduje do sejmu

Środa, 21 sierpnia 2019 o 11:12, aktualizacja Czwartek, 22 sierpnia 2019 o 16:49, autor: 26 3621
 Marek Kraśny - zastępca burmistrza Wschowy – kandyduje do sejmu

Znamy już kandydatów z list Koalicji Obywatelskiej w województwie zielonogórsko-gorzowskim.

W Wyborach do Sejmu nasz region to okręg nr 8.

Lista Koalicji Obywatelskiej przedstawia się następująco:

  1. Tomasz Aniśko, 2. Waldemar Sługocki, 3. Krystyna Sibińska, 4. Katarzyna Osos, 5. Jerzy Wierchowicz, 6. Tomasz Kucharski, 7. Marcin Jabłoński, 8. Witold Pahl, 9. Grzegorz Potęga, 10. Artur Niezgoda, 11. Olaf Napiórkowski, 12. Krystyna Magdziarek, 13. Radosław Sujak, 14. Agata Wdowiak, 15. Krzysztof Kola, 16. Alina Jągowska, 17. Cecylia Brodzińska, 18. Danuta Malinowska, 19. Miłosz Brodzikowski, 20. Marcin Pabierowski, 21. Marek Kraśny, 22. Elżbieta Kozak, 23. Jolanta Wiśniewska, 24. Bogusław Zaborowski.

Do Senatu startuje: Wadim Tyszkiewicz (okręg nr 22 – powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski; W. Tyszkiewicz wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

avatar

avatar
~Adam
21.08.2019 11:21

Ma chłop parcie na szkło . Czyżby odwet zwyciężył nad rozsądkiem ? .

avatar
~Adamie:
21.08.2019 11:47

Normalne zachowanie u tej osoby...

avatar
~Haha
21.08.2019 11:48

To może przypomnicie, ile głosów ostatnio zebrał startując na radnego??

avatar
~z tego co pamiętam
21.08.2019 22:19

25

avatar
~efka
21.08.2019 11:54

Jakim rozsądkiem? Przeciez wszystko uklada siw w calosc. Jako zwykly obywatel nie mogl kandydowac wiec pewnie juz w strukturach wyzej dogadali sie na awans na zastepce burmistrza. Oczywiscie byloby naiwnoscia zakladac ze nie koordynowal tego burmistrz. Krolestwo dla odwaznego dziennikarza lub radnego ktory pociagnie publicznie ten temat. Jeszcze 5 miesiecy temu chcial tak bardzo "pomagac" w naprawianiu miasta, a teraz nagle postanowil zostac poslem? I mamy uwierzyc ze burmistrz nic nie wiedzial o tych planach?

avatar
~Adaś
21.08.2019 12:14

Mam takie przemyślenie: do Senatu zestawienie p. Tyszkiewicz kontra Balcerzak to nawet szkoda czasu nad analizą kto powinien zostać senatorem. Potęga p. Tyszkiewicza udowodniona w czynach jest tak niezaprzeczalna, że trzeba by być idiotą aby "x" postawić przy kimś innym. Do tego wystartuje z KW z poza układów. ! Lista osób do Sejmu to podobny melanż jak i w PiSie . "Gwiazdy" z ekranu TV nie ma więc dla niektórych będzie to niedoróbką a dla innych nowa krew jako walor. Bardzo dużo Państwo krytykujecie naszego ziomka p. Kraśnego ale On jeszcze nigdy nie był posłem ( a i burmistrzem był krótkawo) więc skąd takie uprzedzenie ? Co innego p. Ast ……. po prawie trzeciej kadencji i pełnym zarządzaniu w Szlichtyngowej i jako wojewoda. To już niebywale daje obraz pracy dla naszego regionu i konkretnie miasta więc jak ocena wygląda ? Choć bym chciał i pragnął dużo dobrego w jego karierze politycznej dostrzec to Szlichtyngowa pamięta go tylko i nic więcej, że ktoś taki był. Województwo to chyba nawet tyle sobie nie przypomina, a kariera Sejmowa ….. hmm, ( z p. Piotrowiczem wespół) to tylko "czarne chmury" . Ale co mi tam Warszawa, mnie/nas powinno interesować co p. poseł Ast wytworzył dla swojego miasta - przykłady …. konkrety ….? za jakie uczynki mam po raz czwarty zagłosować właśnie na niego ? Czy za 500+ dla "leniwych" a mnie po wyborach np. podniosą ZUS i inne formy podatku do uścisku rzemienia ? Czy za to, że młodzi ludzie w dalszym ciągu emigrują ze Wschowy hurtem ? Na p. Asta (PiS) nie zagłosuję bo się całkowicie nie sprawdził jako postać "sprawdzona" z historią czynu zrealizowanego (Sejm) . Na reprezentanta KO …. ?? po aferze z Kuchcińskim czy Piebiakiem mogłoby się wydawać, że sprawa jest jasna ale byłbym jednak w tym bardzo ostrożny. Póki co, Polacy dalej bardziej cenią "prezenciki" aniżeli poważną reformę systemu opodatkowania. Adaś

avatar
~Adasiu:
21.08.2019 12:44

Dlaczego krytykujemy??? Może dlatego, iż znamy tego pana od wielu lat .... i doskonale społeczeństwo wie co sobą reprezentuje - dało wyraz tego w zdobyciu 25 głosów do rady przez M.K.

avatar
~Do Adaś
21.08.2019 15:47

Jako burmistrz Szlichtyngowej poseł Ast chociażby skanalizował gminę, a np. Taki Sadrakuła dopiero teraz w Sławie to robi (podaje taki przykład, ponieważ zauważyłam, że często Sława jest tu wychwalana pod niebiosa). Jako poseł chociażby tylko w tej kadencji załatwił pieniądze z ministerstwa na badania środowiskowe, bez których nie może zostać zaplanowana budowa obwodnicy. Pieniądze na remont szkoły muzycznej, oraz sali widowiskowej w CKiR to również zasługa Posła który poszedł z tymi projektami do ministra, podobnie wygląda sytuacja z naszą Farą lub więźba dachowa criplain. W między czasie sprawował funkcję nie tylko przewodniczącego partii w całym województwie lubuskim, a więc koordynował dwie bardzo ważne kampanie, ale jest również przewodniczacym sejmowej komisji ustawodawczej. Jak widac Poseł pracuje dla wszystkich, dla Wschowian, dla Lubuszan, dla Polaków. Wiec takie pisanie, bez wcześniejszego sprawdzenia faktów jest dość infantylne. Zanim zaczniemy krytykować, sprawdźmy czy jest za co.

avatar
~do Adaś
21.08.2019 16:27

A p.Wadim co przeskrobał, że chce się kołderką immunitetu senatorskiego przykryć? Jak "suweren" nowosolski zagłosuje na niego, to będzie znaczyło, że mają go już dość. On z poza układów?, p.Adaś wolne żarty. Waż słowa dobrodzieju, bo to żeś Pan "stary zgred" nie jest upoważnieniem do obrażania wszystkich rodzin z dziećmi poniżej 18 lat.

avatar
~do Adasia
21.08.2019 17:38

Panie Adaś sam sobie pan odpowiedział na to pytanie i to bardzo trafnie ." Bardzo dużo Państwo krytykujecie naszego ziomka p. Kraśnego ale On jeszcze nigdy nie był posłem ( a i burmistrzem był krótko) więc skąd takie uprzedzenie ? Co innego p. Ast . " Analogia nasuwa się sama w tych zdaniach .

avatar
~Do - "Do Adasia"
21.08.2019 22:16

Podaj w jakim biuletynie było podane, że wszystkie inwestycje jakie wymieniasz są zasługą p. Asta ? Wcześniej podawano, że każdą dotację załatwił UMiG Wschowa.

avatar
~Spokój
21.08.2019 14:00

Szkoda, że Antkowiak nie kandyduje, bo z pewnością dostałby dużo głosów, aby tylko zostawił Wschowę w spokoju.

avatar
~Rue
22.08.2019 11:41

Oczywiście, że projekty pisze UMiG, nie wyobrażam sobie sytuacji w której Poseł pisze projekty dla miasta, bo za to odpowiedzialni są jego włodarze, którzy mogą za to prosić Posła o wsparcie w ministerstwie które przyznaje dotację, by w zalewie składanych projektów, dofinansowali właśnie ten ze Wschowy. Skąd wiem, że p. Ast wspierał te projekty? Ponieważ obejrzałam wywiady na zw kiedy o tym wspomina, gdyby minął się z prawdą, z całą pewnością burmistrz czy pozostali wnioskodawcy prosiliby o sprostowanie.

avatar
~Autor nieznany
21.08.2019 14:07

No i wszystko wiadomo. Pan Kraśny przyszedł do samorządu tylko po to żeby polansować się przed wyborami do Parlamentu. A niektórzy pewnie liczyli że chciał coś zmienić we Wschowie. Tragedia z obecnymi Burmistrzami Wschowy. Wszystkimi!

avatar
~obserwatorrr
21.08.2019 14:39

Macie wy świadomość, że to zbieżność nazwisk czy nie macie?

avatar
~Z.
21.08.2019 15:33

Na liście jest Krzysztof Kola. Czyżby prawnik ze Wschowy?

avatar
~Aszer
21.08.2019 15:36

25 głosów - II vice burmistrz Wschowy - żenada

avatar
~Niepis
21.08.2019 17:02

Pan Krzysztof Kola PO kontra szwagierka Małgorzata Kola. Stawiam na Krzysztofa

avatar
~Tu można
21.08.2019 17:04

Dlaczego jak podawaliście listę pisowców nie można było komentować?

avatar
~Oświadczenie Emilii
21.08.2019 17:48

Cyt. - " "Polacy muszą poznać prawdę o tym, jak działa machina propagandy i niszczenia ludzi w Polsce" Emilia napisała, że "na własnej skórze odczuła, jak działa ta maszyna zakłamania, manipulacji, hejtu i gnębienia".

avatar
~Prawy Polak
21.08.2019 19:04

Porównując kandydatów z listy PISu i KO można wysnuć wniosek , że jest to wielka niesprawiedliwość . Bo jakże można zestawiać polityków dużego formatu z listy Pisu z miernotą lokalną na listach KO. Ta walka z góry jest przegrana i to jest nie w porządku. Nadzieja w SLD , że może wygrzebią jakiegoś starego komucha.

avatar
~wschowianka
22.08.2019 06:56

Niestety KO zwane u nas we Wschowie "tęczową koalicją" pokazują w urzędzie gminy jacy to wybitni specjaliści. Jawili się jako zbawcy Wschowy, a to są zwykli macherzy którzy zatrudniają "swoich" tworząc fikcyjne stanowiska jak np. specjalista od mediów. Ciekawe ilu jeszcze kandydat ów z KW Antkowiak zostało bez pracy ? Oby tym dwóm starszym panom kandydującym z KO do sejmu udało się zdobyć po 500 głosów to będzie sukces. A swoją drogą ciekawe czemu na listach nie ma Gierkowskiego z Nowoczesnej i Sobczaka z SLD. ZA SŁABI ?

avatar
~marek
22.08.2019 08:50

tzw. lubuskie to koryto plus dla zielonej góry, tylko co w tym pseudo województwie robi wschowa i kto nas w to wpakował

avatar
~Adaś
22.08.2019 09:16

Ad. "Do Adasia" - forumowiczu....., cyt. - " Jak "suweren" nowosolski zagłosuje na niego, to będzie znaczyło, że mają go już dość. " . Drogi Pani/e, ……. co to znaczy, czyżby były kłopoty ze sklejeniem bazy ? Czyli jak p. Szydło "opuściła" Polskę to według Ciebie mamy już jej serdecznie dość ? Na pewno są i tacy (łącznie z Tobą) o tym sposobie myślenia ale pomyśl - p. Szydło ma 10tys.€/ miesiąc w miesiąc zgodnie z zasadą - czy się stoi, czy się leży..... a p. Tyszkiewicza chcesz potraktować jako niedorajdę ? Adaś

avatar
~Miś
22.08.2019 12:34

Władza! Nic się nie robi. Z nikim się nie rozmawia. Wszystkich się szczuje. Uważa się za ważną. Ma się swój własny portal info, który nic złego nie napisze. Dziwna ta Wschowa. Ludzie znów przegrywają.

avatar
~KO, co oznacza skrót ?
31.08.2019 06:29

Wpisałem w google KO i mi wyskoczyło "NOKAUT- najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania" Czarno widzę zwycięstwo Kraśnego we Wschowie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl