Stracili prowadzenie

Wtorek, 03 września 2013 o 11:53, autor: 0

Gabor Zienkiewicz, który zwyciężył wśród quadowców. Zienkiewicz jest na 3 pozycji w generalce i zbliża się do drugiego Tomasza Jamrożego z KM Cisy Nowograd (drugi w Konikowie) i Marcina Sobola (w niedziele nie startował). 5 w IX rundzie był Paweł Paździor

W niedziele na torze motocrossowym w Konikowie niedaleko Koszalina odbyła sie IX runda Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej. Wschowski Klub Motorowy pojechał na nią w mocno okrojonym składzie i stracił prowadzenie w klasyfikacji klubowej WKM został wyprzedzony przez KM Polska Polkowice. Motocrossowcy z Zagłębia Miedziowego zdobyli w tej rundzie aż 1461 punktów, wschowianie 731. W klasyfikacji sezonu różnica między klubami wynosi po 9 rundach ponad 400 punktów. Najlepiej spośród zawodników WKM spisał się . 2 miejsce w klasie MX 1 zajął , który ponownie przegrał tylko z liderem tej klasy Marcinem Wójcikiem z KM Polska Polkowice. Na drugim stopniu podium stanął też. Uległ tylko liderowi Piotrowi Dereniowi z KM Polska Polkowice. Zienkiewicz jest 3 w generalce i depcze po piętach drugiemu Dominikowi Bolewiczowi z RC Leszno. Trzeci w klasie Master był . To starczyło naszemu doświadczonemu zawodnikowi do utrzymania prowadzenia w klasyfikacji sezonu. Mimo absencji liderem w klasyfikacji Open pozostaje . Na dalszych pozycjach sklasyfikowani zostali inni zawodnicy WKM. (mij)