Srebrny medal Piotra Drobnika

Poniedziałek, 10 czerwca 2013 o 16:24, autor: 0

W minioną weekend 7-9 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce. Zawody, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników z całej Polski zostały rozegrane w dobrych warunkach pogodowych Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach wschowscy lekkoatleci. W kategorii młodzieżowej Piotr Drobnik zdobył srebrny medal na dystansie 3000m i brązowy medal na dystansie 1500m. Stale rozwijający się zawodnik ustanowił 2 wartościowe rekordy życiowe i  pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi. W czołowej 8 uplasowali się jeszcze; Vanessa Dańczak i Rafał Matuszczak na 6 miejscach. - Dla Rafała był to dopiero pierwszy start po długiej przerwie chorobowej w kwietniu i po  długim i męczącym obozie kondycyjnym – mówi Andrzej Orłowski trener wschowskich biegaczy.  – Czyli taki start na przetarcie przed głównymi imprezami sezonu letniego w lipcu.  Na pochwałę zasłużyła Dawid Laszczowski i Lidia Zając, którzy ustanawiali nowe rekordy życiowe i najlepsze wyniki w sezonie. Starty biegaczy z LLKS Osowa Sień wspiera Bank Spółdzielczy Wschowa. (red.) [nggallery id=891]