TworzymyGłos Regionu

Zakaz wstępu do lasu!

Afrykański pomór świń

Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 14:00, aktualizacja Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 14:32, autor: 5 5202
Zakaz wstępu do lasu!

W piątek 15 listopada 2019 r. Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego. W sobotę został opublikowany kolejny dokument w tej sprawie. W wyznaczonym obszarze potwierdzono także kolejny przypadek ASF u dzika i zakazano wstępu do lasu pod groźbą sankcji na terenie gminy Sława

Rozporządzenia wydane przez Wojewodę Lubuskiego szczegółowo określają obszar skażony ASF na terenie powiatów wschowskiego i nowosolskiego (gmina wiejska Nowa Sól). Na wskazanym obszarze obowiązuje zakaz wstępu do lasu, prowadzenia polowań oraz przewożenia i wywożenia świń i tuszy dzików. Rozporządzenie mówi także o obowiązkach hodowców świń, dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich oraz myśliwych.

Powiatowi Lekarze Weterynarii w Nowej Soli i we Wschowie będą pobierali próbki do badania od każdego odstrzelonego i padłego dzika, a także od każdej padłej świni w gospodarstwie, u której nie można wykluczyć ASF

Obszar skażony - aktualizacja 18-11-2019:

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Niech żyje
18.11.2019 11:49

No i co teraz wy na to, co to myśliwych nazywacie "gnidami", dziadkami leśnymi, "mordercami" zwierząt itp. ? A niech nie strzelają dziczków, mięsa z dziczyzny nie lubicie, lepszy kurczaczek wychowany na paszach GMO ? Rolnicy z zainteresowanych powiatów mogą hodowle trzody już zamykać, a niech zamykają, "mordercy" w zielonych mundurach dla was (trolli Zw) to przecież "bestie" ? Jeszcze ich prosić będziecie pokornie aby PZŁ zwiększało odstrzały na dzika. Łowiectwo rolniku, to taka sama gospodarka i troska o zwierzynę jak i twoja praca , znacznie dotowana przez EU.

avatar
~Zofia
10.12.2019 21:33

I tu autor trafił w sedno myśliwy prowadzi gospodarkę hodowlaną zwierzyny leśnej , a później w trosce o tę zwierzynę strzela do niej dla rozrywki, Super !

avatar
~Katarzyna
19.11.2019 02:14

Wiekszy sens w tym przypadku mialby odstrzal ludzi. Dzik jest jedynie rezerwuarem wirusa, natomiast wektorem zawsze jest czlowiek. O poziomie bioasekuracji na wielu fermach nie bede sie wypowiadac. Miejmy nadzieje, ze nie pojawia sie nowe ogniska choroby zwlaszcza w woj. Wielkoposkim, gdzie jest skupiona wiekszosc ferm trzody chlewnej w Polsce. Straty ekonomiczne moga byc wtedy olbrzymie.

avatar
~Paula
19.11.2019 17:32

Popieram w 100%!!! Tak wlasnie jest

avatar
~JA!
10.12.2019 22:25

A co mamy zrobić z tymi co polują i szamają mięso dzików - polując z tzw. zalegalizowanego kłusownictwa w naszym kraju i ci co nadal kłusują ???, mamy ich również odseparować od nas normalnych zjadaczy chleba domowego a nie dzika ?????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl