"Wartość kobiet jest nieoceniona"

Poniedziałek, 13 marca 2017 o 16:30, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2017 o 16:23, autor: 0 2153

W niedzielę, 12 marca, w Gimnazjum w Sławie najważniejsze były kobiety. Podczas II Sławskiego Forum Kobiet Aktywnych panie z gminy Sława miały możliwość wysłuchać ciekawych prelekcji, zapoznać się nowymi trendami w makijażu i kosmetyce czy skorzystać z wielu innych atrakcji. Ale co najważniejsze miały czas żeby się spotkać, porozmawiać i zostać docenione.

Sławskie Forum Kobiet Aktywnych to inicjatywa, której pomysłodawczynią jest Celina Margowniczy, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Jak sama podkreśla stworzyła tę imprezę aby docenić kobiety, które w gminie Sława są wyjątkowe i dać wszystkim paniom pole do spotkań oraz motywacji do dalszego działania. Impulsem dla pani Celiny była otrzymana przez nią nagroda Lubuskiego Anioła, stąd pomysł aby nagradzać kobiety aktywne w gminie, aktywne na wielu płaszczyznach. Tak właśnie powstała nagroda „Kobieta Aktywna w Gminie Sława”. Panie docenianie są w kilku kategoriach, wyboru dokonuje specjalna kapituła, która w tym roku wskazała następujące laureatki.  Łucja Niewiadomska - Kobieta Aktywna Roku, Bogusława Olszewska - Animatorka Roku, Jolanta Markiewicz - Wolontariuszka Roku, Urszula Drożdżyńska - Kobieta Kultury. Podczas II Sławskiego Forum Kobiet Aktywnych wyróżniony został również pan Maciej Kaczorowski, który otrzymał nagrodę za zasługi w pracy na rzecz kobiet. Pomimo napiętego programu i pełnej sali, Celina Margowniczy nie osiada na laurach i stawia sobie i stowarzyszeniu kolejne cele.

- Nie udało się dotrzeć do każdej pani, jak pan wie nasza gmina liczy ponad 12 tysięcy mieszkańców więc jest jeszcze sporo do zrobienia. Zależy nam bardzo na młodych członkiniach, stąd dzisiejsze prelekcje z wizażystką, ponieważ chciałam zachęcić młode dziewczyny, aby zaczęły przychodzić na nasze spotkanie i zaczęły z nami być – mówiła Celina Margowiczny, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych.

Oczywiście nie sposób, aby w tak ważnym dla kobiet gminy Sława zabrakło panów, na czele z władzami gminy i powiatu wschowskiego. Korzystając z okazji zapytaliśmy burmistrza Cezarego Sadrakułę o to jaka jego zdaniem jest wartość kobiet w gminie.

- Wartość kobiet jest nieoceniona, a nasze Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Koła Gospodyń czy Akademia Dorosłego Człowieka fantastycznie działają i to widać dzisiaj na II Sławskim Forum Kobiet Aktywnych. Kobiety, które tutaj przyszły tryskają energią, inwencją i to co czynią na polu tak zwanej integracji społecznej jest godne naśladowania, a przede wszystkim dowartościowania – mówił o kobietach burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła. 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPsi park, muzyczny plac zabaw a może tuba?
18.10.20172 77
Mieszkańcy Wschowy decydują o tym jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oto trzy z propozycji na, które mogą Państwo odda...
nazwa
nazwa
Rodzaje umów o pracę
18.10.20170 27

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl