TworzymyGłos Regionu

Rozwój w IT

- gdzie specjaliści mogą szukać wiedzy?

Czwartek, 09 lipca 2020 o 22:43, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:46, autor: 0 231
Rozwój w IT

Na początku swojej kariery w IT wszelkie niezbędne informacje można przeczytać w internecie. Z łatwością dowiadywać się o nowinkach technicznych, nowym oprogramowaniu i aplikacjach. Gdy jednak osiągniemy wysoki poziom kwalifikacji w danej branży, coraz trudniej jest się rozwijać.

Miejsca, gdzie specjaliści w IT mogą zdobywać wiedzę


Programowania kandydaci do pracy w IT mogą nauczyć się w szkole średniej, na uczelni wyższej, na kursach lub samodzielnie z książek, lub z wiedzy dostępnej w internecie. Jednak, gdy osiągną pewien poziom, muszą szukać bardziej zaawansowanych metod zdobywania wiedzy.
Firmy często wysyłają swoich pracowników na specjalistyczne szkolenia, gdzie prelegenci uczą o nowościach technicznych, programach, aplikacjach i wielu innych zagadnieniach, które można wykorzystać w pracy.
Podobnie jest na różnego rodzaju warsztatach i konferencjach. Na tego typu spotkaniach specjaliści z branży IT dzielą się swoją wiedzą z innymi członkami konferencji. Wymiana informacji jest jedną z lepszych form zdobywania wiedzy. Uczestnicy przyjeżdżają z różnych krajów Europy, a nawet z innych kontynentów i przez kilka dni dowiadują się większości nowinek, które powstały w minionym roku. Jedną z takich konferencji jest Code Europe. Na tego typu spotkania przyjeżdża zazwyczaj parę tysięcy osób, z czego każdy musi posiadać specjalną przepustkę upoważniającą do wzięcia udziału w konferencji. Prelekcje odbywają się w języku angielskim, co bardzo upraszcza multikulturową komunikację. Ciekawostką są zazwyczaj pokazy nowoczesnych technologii i inne stoiska, gdzie można zdobyć wiedzę o strukturach różnych korporacji, otrzymać ciekawe oferty pracy bezpośrednio od reprezentantów z danej firmy oraz uczestniczyć w dyskusjach.

Wiedza z internetu


Oprócz obecności na konferencjach, specjaliści z branży IT mogą korzystać z różnego rodzaju portali. Na szczęście powstaje coraz więcej forów dyskusyjnych, stron internetowych i portali, gdzie specjaliści w IT mogą dzielić się swoją wiedzą. Praca specjalisty może być dużo łatwiejsza, jeśli na bieżąco dowiaduje się o wszystkich nowościach. Jeszcze kilka lat temu w internecie można było odnaleźć tylko podstawowe informacje, dziś, coraz więcej osób dzieli się swoją wiedzą, co bardzo usprawnia edukację.

Warto pamiętać, by oprócz poznawania nowej wiedzy dbać również o rozwój swojej kariery. Jeśli jesteśmy dobrymi specjalistami, powinniśmy regularnie odwiedzać takie serwisy jak
Pracuj.pl, by zawsze otrzymywać najlepsze oferty pracy z branży IT.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl