TworzymyGłos Regionu

Podpalenia w rejonie ul. Dworcowej we Wschowie

Czwartek, 09 stycznia 2020 o 09:45, aktualizacja Czwartek, 09 stycznia 2020 o 23:42, autor: 4 3803
Podpalenia w rejonie ul. Dworcowej we Wschowie

Do niebezpiecznych - przuszczalnie podpaleń - doszło dzisiajszej nocy ( tj 9. stycznia 20120 ) tuż po godz.1:00 Dwa samochody i dwie altany paliły się  w rejonie ul. Dworcowej we Wschowie. Wszystko wskazuje na to, że może to być celowe podpalenie. Policja szuka sprawcy i ustala poszkodowanych.

Pierwsze zgłoszenie odebrał KP PSP we Wschowie o 1.58. - Dotyczyło pożaru samochodu cieżarowego zaparkowanego na ul.Dworcowej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się plandeka naczepy, w której znajdowały się bele z papierem - powiedział ogniomistrz Paweł Zasowski, dyżurny wschowskiej komendy. Po zakończeniu działań strażacy zauważyli, że 100 metrów dalej pali się altana ogrodowa, a po kilkunastu minutach w sąsiedniej altanie zapalił się tapczan. W czasie kiedy strażacy gasili ogień, policjanci przeczesywali teren szukając sprawcy podpaleń, i wtedy zauważyli kolejny, czwarty już pożar. Z zaparkowanego przy stadionie busa wydobywał się dym, palił się fotel w kabinie samochodu.

W akcji gaszenia brały udział dwa zastępy strażaków. .
Dochodzenie w sprawie pożarów prowadzi wschowska policja.
źródło: KS PSP
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Wyborca
09.01.2020 11:51

Życzę policji rozwikłania sprawy. Podpalić plandekę i altany na ogrodach to raczej łatwa rzecz ale jak podpalić fotel w samochodzie ? Chyba, że samochód był otwarty ale w nocy , przy stadionie gdzie nikt się o tej porze dnia nie kręcie ? Proszę o lepsze informacje ?

avatar
~Ulka
09.01.2020 13:04

Drogi Wyborczo Wschowa to miasto gdzie zamiast dokładać monitoring to się go likwiduje i marnuje tysiące zł kamery zamontowane na mieście ułatwiłyby sprawy niejednokrotnie

avatar
~Kumaty
09.01.2020 15:42

Ulka zejdź na ziemię, kamery na Dworcowej? Przecież to koniec świata...

avatar
~Gosc
18.01.2020 18:50

To prawda tam jest koniec swiata gdzie stoi tylko wychodek pod jakims krzakiem a psy tylkami szczekaja

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl