Pobrano kolejne próbki wody, wyniki 8 września w godzinach popołudniowych

Czwartek, 07 września 2017 o 15:19, aktualizacja Czwartek, 07 września 2017 o 15:38, autor: 19 1998
Pobrano kolejne próbki wody, wyniki 8 września w godzinach popołudniowych

Mieszkańcy Lginia, Hetmanic, Goli, Starych, Nowych i Małych Drzewiec oraz Zamysłowa nadal nie mogą korzystać z wody. Kolejne próbki zostały pobrane 6 września. Wyniki, jak informuje nas Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Nowej Soli, będą znane w piątek, 8 września w godzinach popołudniowych.

Od 31 sierpnia mieszkańcy wymienionych miejscowości nie mogą korzystać w swoich domach z wody. Jak się okazuje prowadzone są cały czas działania, mające na celu pozbycie się w wodzie niebezpiecznych bakterii. W pobieranych próbkach nadal znajdują się niebezpieczne bakterie, chociaż, jak zapewniają nas pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nowej Soli, tendencja jest malejąca. 

Przypominamy, że nadal woda w tych miejscowościach służy wyłącznie do spłukiwania urządzeń sanitarnych. 

(rak)

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar
~Fhd
07.09.2017 15:52

Dziękujemy :)

avatar
~Wyborca
07.09.2017 16:00

Ja też pani burmistrz ze Szlichtyngowej dziękuję , za rok już wiem jak zagłosuję, a jeszcze się wahałem, teraz mam jasność , pani ma nas w du....e

avatar
~C
07.09.2017 16:10

To się w głowie nie mieści ... i jaka nonszalancja UG, masakra

avatar
~Karollo
07.09.2017 17:36

A co przepraszam bardzo UG ma z tym zrobić? przekopywać ziemię i czyścić wodę?? Nonszalancja? Politykę uprawiajcie sobie w domu...

avatar
~Do Karollo
08.09.2017 10:33

Jaka polityka, , nie mam wody na dzisiaj a to co leci jest szambem,. Czy ona nie wiedziała o tym że SUW w Drzewcach jest złomowiskiem ? Co ona zrobiła w tym kierunku przez 3 lata ? Od kiedy ta woda nas truje z e-coli ?

avatar
~rom
07.09.2017 18:23

Przecież to wina nie UG a Tuska.

avatar
~Hanka
08.09.2017 16:31

Katastrofa....niedosyc że nie ma wody do picia to do spłukiwania też nie. ŚREDNIOWIECZE...

avatar
~olka
08.09.2017 18:37

wody nie ma wcale nawet aby splykac wc tragedia....czym wy sie wogole zajmujecie skoro tyle czasu woda niezdatna do uzycia a twraz wogole brak???? przeciez sa male dzieci....skoro jest tyle ecoli..ona nie namnożyła sie w 2 dni....tylko usiasc i plakac...miala byc informacja w środę pozniej w czwartek pozniej w piatek...mamy piatek a dalej nic.....macie ludzi za bydlo oby tylko na was głosować...(...)

avatar
~wkyrzona
08.09.2017 19:59

cala prawda niestety

avatar
~do olka
09.09.2017 10:35

To nie głosuj na Rahnefeld

avatar
~WKURZONY
08.09.2017 19:24

KPINA ZEBY W TYCH CZASACH LUDZIE TYLE CZASU BYLI BEZ WODY !

avatar
~Olek Jak sie mowilo ze woda jest brodna to gmina i pani burmisrz na zebraniach swoje ze woda jest czysta i co sie okazalo niewiaadomo kiedy bedzie ale podwyzki wody oczywiscie do gory na pensje premi
08.09.2017 21:36

olek

avatar
~:((((
09.09.2017 11:19

Jakiś komunikat w sprawie wody?Władza nas zlewa jak tę wodę do kibla

avatar
~Gdj
09.09.2017 12:10

Władza nas olewa, co tam wioski. Szkoły nam pozamykać, możemy sie truć, bo po co jakakolwiek informacja odnośnie stanu wody. Mam nadzieje, ze sie odwdzięczymy wszyscy w kolejnych wyborach.

avatar
~Mieszkaniec
09.09.2017 12:39

Jeśli w tydzień nie potrafią zwalczyć ecoli w wodzie to strach pomyśleć coby było w obliczu większego zagrożenia,

avatar
~arek
10.09.2017 02:04

Na mysl przychodza mi tylko wyzwiska wiec napisza tylko to: ignoranctwo samolubstwo glupota itd to co mysle o tej wladzy ktora jest

avatar
~arek
10.09.2017 02:07

Kiedy inforacja o wynikach badania wody z dnia 07.09.17

avatar
~xx
11.09.2017 19:13

Dlaczego wodę dostarczają z oczyszczalni ścieków ?

avatar
~zax
12.09.2017 01:07

Bo jest dobrze oczyszczona