Otwarcie wystawy "Z gliny stworzone. Wystawa zbiorów z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu".

Czwartek, 09 marca 2017 o 14:08, aktualizacja Czwartek, 16 marca 2017 o 09:37, autor: 0 956
Otwarcie wystawy

8 marca w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej w kamieniczkach przy Placu Zamkowym 2 otwarto kolejną wystawę czasową. Tym razem mieszkańcy Wschowy i okolic mają okazję zapoznać się z historią ceramicznych wyrobów z Bolesławca.

Jeszcze niedawno Muzeum Ziemi Wschowskiej zdobiły prace Eugeniusza "Geta" Stankiewicza, zebrane w wystawę zatytułowaną "Czas przez nikogo nie złapany", a już przedstawiono kolejną propozycję. Wystawa "Z gliny stworzone. Wystawa zbiorów z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu" prezentuje dorobek cechów rzemieślniczych z Bolesławca, ukazując wyroby ceramiczne nie tylko charakterystyczne dla współczesnych produkcji, ale także wyroby sprzed kilkuset lat. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej Marta Małkus. Przywitała serdecznie zgromadzonych gości, składając jednocześnie życzenia dla zgromadzonych pań z okazji ich święta. Wystawę honorowym patronatem objął wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Na uroczystości obecny był również kustosz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Tadeusz Orawiec. 

- Cieszy nas, że ceramika bolesławiecka jest coraz bardziej popularna jako produkt handlowy, bo to przekłada się na znajomość naszego miasta na świecie. Cieszy nas też, że dużym zainteresowaniem cieszy się ceramika dawna, co przejawia się chociażby tym, iż zorganizowana została wystawa w państwa muzeum - mówił kustosz.

Tadeusz Orawiec opowiedział kilka ciekawostek dotyczących historii ceramiki bolesławieckiej, o której nie często się mówi i której nie sposób było zawrzeć w wystawie. Gdy zakończyła się część oficjalna goście z uwagą zapoznali się z wystawą. Wystawa będzie prezentowana od 9 marca do 30 kwietnia 2017 r. w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Zamkowym 2 we Wschowie.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPsi park, muzyczny plac zabaw a może tuba?
18.10.20172 78
Mieszkańcy Wschowy decydują o tym jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oto trzy z propozycji na, które mogą Państwo odda...
nazwa
nazwa
Rodzaje umów o pracę
18.10.20170 27

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl