Od września podstawówka przenosi się do budynku gimnazjum

Poniedziałek, 30 stycznia 2017 o 13:23, aktualizacja Poniedziałek, 06 lutego 2017 o 09:25, autor: 7 2335
Od września podstawówka przenosi się do budynku gimnazjum
Radni Rady Miejskiej w Sławie podjęli uchwałę o przeniesieniu od września tego roku Szkoły Podstawowej z budnku przy ulicy Henryka Pobożnego do budynku po wygaszanym gimnazjum. 

Uchwała podjęta przez Radę Miejską miała charakter intencyjny, ostateczną decyzję w kwestiach oświatowych podejmuje kurator oświaty. Jak wyjaśniał Cezary Sadrakuła przeniesienie Szkoły Podstawowej do wygaszanego gimnazjum usprawni pracę tej placówki. 

- Jesteśmy zabezpieczeni jeżeli chodzi o tak zwane lokale edukacyjne, czyli całą sieć szkół, którą przedstawić musimy do 31 marca kuratorowi oświaty. Natomiast dzisiejsza uchwała będzie miała charakter intencyjny, ponieważ o ile w Krzepielowie, Starym Strączu i Ciosańcu sprawa jest jasna, o tyle w Sławie będziemy mieli trochę perturbacji, ale myślę, że z korzyścią - mówił burmistrz. - Ta korzyść będzie się opierać na fakcie, że spożytkujemy reformę oświaty na skoncentrowaniu nauczania w Szkole Podstawowej przy jednej ulicy. 

Radni, którzy nie są członkami komisji edukacji mieli wątpliwości czy przyjęcie przez nich uchwały intencyjnej w tej sprawie nie spowoduje zwolnień nauczycieli. Jak wyjaśniał Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur uchwała tylko zmienia lokalizację szkoły, bez ingerencji w kadrę. 

(olek)

Komentarze (7)

avatar
~no zdurniałem
30.01.2017 18:50

"Jak wyjaśniał Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur uchwała tylko zmienia lokalizację szkoły, bez ingerencji w kadrę. Szanowny, Wielce Wielmożny Panie Radny Mazur dwie szkoły i troje dyrektorów o nauczycielach nie wspomnę... może liczyć nie umiem... albo Szanowny, Wielce Wielmożny Pan Radny Mazur wodę leje

avatar
~NAUCZYCIEL
30.01.2017 19:24

masakra ALE NIE PATRZĄ NA DZIECI CZY KTOŚ SOBIE WYOBRAŻA DAĆ DZIECKO DO 5 KLASY I W TEJ SAMEJ SZKOLE 3 GIMNAZJUM WIEMY ŻE UCZNIOWIE Z 3 GIMNAZJUM CZUJE SIĘ DOROSŁY I CO Z NIEKTÓRYMI TO NAWET DYREKCJA JAK I NAUCZYCIELE SOBIE NIE MOGĄ DAĆ RADY CZY PAN BURMISTRZ PATRZY NA DOBRO MŁODSZYCH DZIECI CZY RACZEJ NA DOBRO SWOJEGO PORTFELA . POWINNI POCZEKAĆ JAK TE GIMNAZIA WYGASNĄ NO CHYBA ŻE WIELKI CEZARY MA JUŻ KOMUŚ OBIECANY BUDYNEK TAK GŁOSOWAŁO ZA 7 I TO P(...) CEZARA

avatar
~123
31.01.2017 11:27

wiadomo że masakra ale to nie wina pana burmistrza. tylko pisu.

avatar
~do nauczyciel
31.01.2017 16:08

A co burmistrz winny ze PIS tak zarzadzil?ja ostatnio mam wrazenie że ludzie obwiniaja burmistrza o wszystko,zaraz beda sie Go czepiac że woda mokra

avatar
~Rodzic
01.02.2017 09:45

PIS właśnie na to liczy, za tę pseudo reformę obwiniać będziemy samorządy, będzie jazgot no i w 2018 przyjdą wybawiciele z PIS-u i będzie się działo. ?

avatar
~Karollo
01.02.2017 10:15

,,Pseudo reforma' Jak 80 % ludzi mówi, że gimnazja to zło to dobrze. A jak Rząd chce to zmienić to źle. Prawda jest tak, że gdyby nie ta reforma to szkoły wiejskie w krótkim czasie były by do zamknięcia i co wtedy z nauczycielami?

avatar
~NAUCZYCIEL
07.02.2017 12:10

a co pis każe mu odrazu przenosić szkołę i ładować wszystkie dzieci do jednego budynku ???

Pozostałe wiadomości

nazwaPrezes Kazimierz Kęs daje czas do końca marca na publikację wyjaśnień. Co zrobi radny Paweł Żygadło?
22.03.20170 693
Kazimierz Kęs prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. zamieścił list otwarty w którym odnosi się do wypowiedzi radnego Pawła Żygadły, która miała miejs...

Ogłoszenia

Praca