TworzymyGłos Regionu

Języki obce i kultura europejska nie są już obce dla uczniów SP3

Środa, 09 października 2019 o 09:05, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:06, autor: 0 1151
Języki obce i kultura europejska nie są już obce dla uczniów SP3

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Święto, które  powstało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy ma na celu promocję wielojęzyczności i różnorodności kulturowej. Regularnie organizowane są różnorodne wydarzenia, które zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do nauki języków obcych.

 W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 po raz kolejny aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Pani Aneta Gryc-Łojko oraz pani Joanna Ocieczek przygotowały dla uczniów szereg ciekawych zabaw językowych, quizów, ciekawostek związanych z wielojęzycznością oraz kulturą europejską. Przez blisko dwa tygodnie uczniowie poznawali wybrane kraje oraz języki obce. Każdego dnia uczniowie otrzymywali zadanie do wykonania tematycznie związane z jednym z krajów europejskich. Zadania rozwijały zarówno kompetencje językowe jak i kreatywność.

W dniu 07 października pani dyrektor Małgorzata Goździcka-Marcinika nagrodziła słodkim upominkiem i pamiątkowym dyplomem klasy, które aktywnie i z pełnym zaangażowaniem wykonywały przygotowane dla nich zadania.

Europejski Dzień Języków nie jest jedynym akcentem europejskim w trwającym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3. Pani Aneta i pani Joanna wspólnie opracowały innowację pedagogiczną pt. „Kultura europejska i języki obce nie są nam obce”. W ramach zaplanowanych działań uczniowie poznawać będą w każdym miesiącu jeden kraj europejski oraz podstawowe zwroty w językach obcych. Nie zabraknie również akcentu patriotycznego oraz polskiej kultury i tradycji. Zapraszamy na facebooka Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie regularnie pojawiać się będą wszystkie zaplanowane w ramach innowacji działania promujące wielojęzyczność i wielokulturowość.

SP3

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl