TworzymyGłos Regionu

Dzięki interwencji przeżył

- policja uratowała 81-latka

Poniedziałek, 02 grudnia 2019 o 14:37, aktualizacja Poniedziałek, 02 grudnia 2019 o 14:54, autor: 13 2247
Dzięki interwencji przeżył

Wschowscy policjanci zapobiegli tragedii. Razem ze strażakami z PSP uratowali 81-letniego mężczyznę. Był wyziębiony i zakrwawiony, nie potrafił powiedzieć gdzie był i jak znalazł się na torach. 

Kilka dni temu dyżurny KPP Wschowa otrzymał informację o zakrwawionym i nieadekwatnie ubranym do pory roku mężczyźnie. Zgłaszający podali, że porusza się wzdłuż torów kolejowych w kierunku Leszna. Z uwagi na zmrok, stan zdrowia i wiek, błyskawicznie podjęli działania poszukiwawcze. Asp. szt. Damian Lipowy i mł. asp. Rafał Wolny wraz ze strażakami z PSP Wschowa, rozpoczęli sprawdzanie obszaru torowiska.

Po kilkunastu minutach zauważyli w oddali postać poszukiwanego 81-latka. Mężczyzna nie potrafił podać swoich danych osobowych, miejsca skąd przyszedł ani jak znalazł się przy torach. Pamiętał tylko, że się przewrócił i uderzył w głowę. Strażacy okryli wyziębionego mężczyznę kocami i opatrzyli. Pogotowie przetransportowało go do szpitala. 

(Foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Ja.
02.12.2019 15:31

Brawo dla Policji i strażaków ?. Nie pozdrawiam pogotowia ze Wschowy, na których działania brak słów.

avatar
~Ja
06.12.2019 12:55

Dokladnie. Niektórzy, a tak naprawdę WIEKSZOSC, twierdzi, ze nic sie nie stalo i stoją z rękoma z tyłu. A na wszystko mają czas. Wiec po co sie pchali do takiego zawodu?...

avatar
~Adaś
03.12.2019 10:55

Jest to oczywiści "tylko" ich praca za co mają zapłacone ale "sukces" , powodzenie akcji w sprawie uratowania życia jest zawsze inaczej hierarchizowane. Serdeczności . Adaś

avatar
~JA!
03.12.2019 11:32

Obywatel spełnił swój Obywatelski Obowiązek - powiadomi stosowne do tego służby, których ustawowym Obowiązkiem JEST DBANIE O BEZPIECZEŃSTWO i ŻYCIE naszych Obywateli !!!!. A co słyszymy ; policjant + strażak podjęli swoje ustawowe obowiązki ( za co biorą sowite wynagrodzenie jak na warunki wschowskie!) i nie Obywatela ogłoszono BOHATEREM lecz te służby mundurowe ! - Co za ironia i brak uczciwości w ocenie sytuacji!. Czy taki artykuł ma pokazać "ludzką twarz mundurowych" ?, czy ich tylko ośmieszyć w oczach tego BOHATERSKIEGO OBYWATELA, który wskazał im ich robotę ?????.

avatar
~Marek
03.12.2019 23:44

Miałem "nie"przyjemność poznać się z tym panem na zdjęciu i jakoś nie chce mi się wierzyć, że on taki profesjonalny..

avatar
~Do powyżej...
04.12.2019 10:27

Co to za moda zapanowała w lokalnej policji, z przekazem informacji i zdjęciem policjanta ???. Jak działają na filmach pokazywanych z doprowadzenia sprawców do Sądów to występują w KOMINIARKACH na głowach, jak tu działają zgodnie ze swoim Ustawowym Obowiązkiem Pracy to ich eksponują jako bohaterów "ludu"!!!!. Co tu jest grane z tym ich eksponowaniem wszem i wobec ???. Z danych danych statystycznych wynika, że te wszystkie ich działania i interwencje to są skuteczne z uwagi na informacje SPOŁECZEŃSTWA, a nie z ich własnej inicjatyw !!!!. A oni to spijają jako tzw. "bohaterzy" ...... dziwne, co nie ?.

avatar
~zw.pl dla każdego....
04.12.2019 12:30

A, może idąc za przykładem tzw. "fotek" tych policjantów, co to ich pokazują przy okazji ich ustawowych obowiązków, to może bądźmy sprawiedliwi i pokazujmy na zw.pl nasze bohaterskie panie pielęgniarki, lekarzy, panie i panów z pogotowia jak co dziennie ratują komuś zdrowie i życie, a może nasze panie z ZUS jak wypłacają nam co dziennie renty i emerytury jak kasa jest pusta, a może panie i panów nauczycieli jak co dziennie bohatersko uczą naszych "mało kumatych dzieci", którzy wyrastają na wspaniałych fachowców, w tym i policjantów i strażaków, jak bohatersko nasze księgowe zapinają roczne budżety - no bo każdy na swój sposób po swoim zawodzie jest bohaterem, ale jakoś nikt ich nie pokazuje na fotkach jak tych mundurowych ??????/!. Co z nimi jest nie tak .....?.

avatar
~PYTANIE...?
04.12.2019 12:51

Z mediów o zasięgu krajowym prawie co dziennie dowiadujemy się, że policja ma "akcję", a ostatnio, że "akcję specjalną" i to ma być straszakiem dla kierujących na naszych drogach; a to akcja znicz, a to akcja weekend, a to akcja wakacje, a to akcja pierwszy dzień szkolny...itd. itp. wysypy policyjnych akcji. Pytanie brzmi; - to kiedy ta policja pracuje normalnie wg swoich zakresów obowiązków jak nie ma tych akcji???. - czyli pracuje tylko jak ma akcje?, a w pozostałe dni czuwa w miejscu swojej pracy nad naszym bezpieczeństwem czekając na informacje od OBYWATELI ????. To kiedy ona [pracuje? i za co bierze tyle szmalu ?. Czy ich akcyjność to taka gra ?.

avatar
~Cezary
04.12.2019 22:27

W policji obecnie są duże braki. Skoro tak dobrze, może warto wstąpić do policji i zarabiać tyle szmalu.. ?

avatar
~@-Cezary
05.12.2019 08:10

O!, co za obrońca..?. człowieku jak każdy by tak myślał jak ty to zauważ, że w naszej służbie zdrowia więcej brakuje pielęgniarek, lekarzy, specjalistów i jakoś w tej sprawie tak troskliwie się nie wypowiadasz. Służba jaka jest każdy widzi i dla tego powyższe komentarze są jak najbardziej na miejscu !. Brak ci merytorycznego myślenia... w tym co innym podpowiadasz !. Zyta.

avatar
~Cezary
05.12.2019 22:25

Jeśli chodzi o służbę zdrowia to również są braki i to jeszcze większe. Ale tu problem tkwi gdzie indziej. Lekarzom nie opłaca się robić na NFZ, bo wynagrodzenie jest nieadekwatne do ich wykształcenia. Człowiek studiuje conajmniej 10 lat, żeby zarabiać niewiele więcej niż przeciętny Polak. Dlatego lekarze wybierają prywatne kliniki, tam godnie zarabiają a ludzie korzystają z ich usług za podwójną opłatą (płacą składki na NFZ oraz za wizyty prywatne). A państwu to też na rękę - od każdego ściągną podatek a ludzie i tak muszą się leczyć prywatnie, więc brak personelu w NFZ nie jest tak odczuwalny. A policji prywatnej nie ma...

avatar
~@/Cezary
06.12.2019 11:15

Ale cię pogięło, tą wypowiedzią stawiasz się na marginesie ludzi kompetentnych w tym temacie!. Zero wiedzy, Zero odpowiedzialności za swoje słowa !. Na marginesie ; policz sobie ile obecnie w tym małym kraju jakim jest Polska jest ŁĄCZNIE służb mundurowych i specjalnych + plus ta twoja policja, straż miejska, która wyręcza na co dzień policje z obowiązku utrzymywania ładu i porządku w danych miejscowościach.... A! jako dodatek do ich bezradności i niemocy masz jeszcze służby PRYWATNE jakimi są w tym kraju LICZNE BIURA DETEKTYWISTYCZNE !!!!!. Tak więc przestani pleść te swoje dur...... wizje o policji !!!!!

avatar
~Paradoks...
06.12.2019 13:47

To, że brakuje dzisiaj chętnych do policji to jest skutek TOTALNEGO nie przemyślenia tego, jak się zemści Na Nich TOTALNE otwarcie policji przyjmowania do ich szeregów kobiet.....!!!. Ta ich moda po 1990 roku na max otwarcie się na policjantki w policji spowodował, że w pierwszych latach nastąpił BUM w przyjęciach w szeregi policji osób najbliższych zatrudnionych w policji, w tym ich córek i pociotek - skutek jest taki, że obecnie w dużych miastach nie ma kogo wystawiać na patrole piesze i wieczorowo-nocne..... !. BUM się skończył, ileż można przyjmować pociotków i mamy taki tego efekty jakie mamy .... . Dzisiejsza policja stała się jednym wielkim " b a b i ń c e m " !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl