Dariusz Czwojdrak: Nie ma niczego nowego pod słońcem. Rozmowa z autorem książki ,,Wschowskie ulice. Część I - Stare Miasto"

Czwartek, 05 stycznia 2017 o 18:15, aktualizacja Środa, 11 stycznia 2017 o 11:29, autor: 11 1534
Dariusz Czwojdrak: Nie ma niczego nowego pod słońcem. Rozmowa z autorem książki ,,Wschowskie ulice. Część I - Stare Miasto

Czy to możliwe, aby we Wschowie swój Dom Modlitwy posiadali wschowscy Kalwini? Do czego służyły studnie po wschodniej i zachodniej stronie Ratusza i do którego wieku przetrwały? Od kiedy i dlaczego zmieniono numerację budynków, z której do dzisiaj korzystamy? O tych i innych niezmiernie ciekawych szczegółach opowiada Dariusz Czwojdrak autor książki ,,Wschowskie ulice. Część I - Stare Miasto". Premiera publikacji już 7 stycznia o godzinie 16:00 w Zamku Królewskim we Wschowie. Zapraszamy na sobotnie spotkanie wszystkich mieszkańców zainteresowanych historią miasta. Poniżej natomiast zamieszczamy rozmowę z autorem książki, Dariuszem Czwojdrakiem.

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Stary mieszkaniec
06.01.2017 15:07

Czy ktoś się orientuje, jaka cena książki?

avatar
~ja
06.01.2017 19:43

a równocześnie -" Centrum Kultury i Rekreacji zaprasza na Koncert Noworoczny dnia 07.01.2017 r. o godzinie 17:00. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej CKiR, wejście przez Klubokawiarnię Piętro. W programie: Muzyka operetkowa, musicalowa, filmowa i popularno-rozrywkowa. /K. Kurpiński ,G. Verdi, J. Offenbach, Fr. Lehar , J. Herrmann, Lennon/P. McCartney, Eduardo di Capua, F. Loewe , J. Strauss/ szkoda że tak wyszło bo mnie interesuje i jedno i drugie.

avatar
~mm
06.01.2017 22:28

To dziwne, bo na tym portalu w zakładce "wydarzenia" jest informacja, że koncert zaczyna się o 19:00???

avatar
~alla
07.01.2017 09:00

Gratulacje za inicjatywe powstania tego opracowania dziekuje panu Czwojdrakowi za pracę włozoną w powstanie ksiazki, a pani Owoc Kochanskiej życze wytrwalosci i nie zważania na niestety złosliwosci tych ktorzy nic nie robia a wszystko umieją tylko krytykować

avatar
~do mm
07.01.2017 10:59

koncert noworoczny we Wschowie o 17,00 a w Sławie o 19-tej.

avatar
~mm
07.01.2017 13:31

Dziękuję, ale informacja na tej stronie brzmi: Koncert Noworoczny Data: 07.01.2017 o godzinie 19:00 Miejsce: Klubokawiarnia Piętro Rodzaj: wschowa

avatar
~Adaś
07.01.2017 13:39

Dołączam się do gratulacji, należy być sprawiedliwym , jeśli ktoś włożył spory trud a jego praca nie jest tylko tabliczką "czekolady" do polizania, to właśnie takich ludzi należy nam eksponować....... to skarby naszej Wschowy. Ja jestem wielkim sympatykiem całej tej grupy ludzi związanych z muzeum i Stowarzyszeniem Czas Art. , naprawdę ,........co jak co , ale Oni to "francuscy" degustatorzy sztuki i estetyki. Brawo, ......... przy p. Małkus, Kochańskiej, p. Czwojdraku mogę kłaść się spokojnie spać bo rano wiem , że na ich "papierach " na pewno nie straciłem. Oni na dzisiaj aż nie pasują do pozostałej części magistratu, to ciepła woda z "kranu" która leci w ilościach reglamentowanych , a skromność Pana Dariusza jest rozbrajająca . Nie znałem go a to tak czarujący człowiek , może trochę flegmatyczny ale to nie kużnia , niech nam to spisze i usystematyzuje , ja Pana już ściskam Adasiową "gębą" . Adaś

avatar
~hrabia
07.01.2017 14:21

Ciekawe co napisali ile błędów a ciekawe czy jest datowanie Wschowy na 1136 za co była krytyka wszędzie jest ta data nawet Kalendarium Wschowy pani Ratajewskiej ma tą datę gdzie była pani dyrektor jak wydawali razem z Archiwum w Lesznie i Muzeum Wschowskie pamiętam falę krytyki po publikacji Kroniki Wschowy pozdrawiam mieszkaniec może czas by zakończyć falę krytyki i wspólnie coś zrobić a nie tylko wpisywać rudery jako zabytki mamy więcej ciekawy zabytków nisz kino Hrabia

08.01.2017 03:30

Znakomite kompendium do uzupełnienia wiedzy z przeszłości i wyciągnięcia wniosków na temat przyszłego rozwoju miasta. Z racji tego, że nikt od początku obecnego stulecia nie zna odpowiedzi, zwrócę się do Pana Historyka. W którym wieku możemy spodziewać się końca epoki feudalnej, przesunięcia granic Przyczyny Górnej i Dolnej poza powiat wschowski, nazwania ulic i ponumerowaniania budynków zgodnie z dzisiejszym standardem?

avatar
~może klient
08.01.2017 12:51

Czy może ktoś wreszcie zdradzić koszt książki i ile stron ma to dzieło? Gdzie zamawiać?

avatar
~Edyta
08.01.2017 20:35

koszt książki to 24 zł, ilość stron: 150, trzeba kontaktować się z CZAS ART