TworzymyGłos Regionu

reklama

20 lat Orkiestry Maestoso. Muzycy przygotowują się do wielkiego jubileuszowego koncertu

Sobota, 01 marca 2025 o 13:00, aktualizacja Środa, 19 marca 2025 o 10:59, autor:
20 lat Orkiestry Maestoso. Muzycy przygotowują się do wielkiego jubileuszowego koncertu

Orkiestra Maestoso obchodzi swoje 20-lecie i zaprasza na Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 12 kwietnia 2025 roku (sobota) o godz. 16:00 w Hali Sportowej we Wschowie przy ul. Moniuszki 11. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują darmowe wejściówki dostępne w sekretariacie Centrum Kultury i Rekreacji (ul. Niepodległości 1). Kto pierwszy, ten lepszy – liczba miejsc jest ograniczona!

Dwudziestolecie Orkiestry Maestoso Wschowa

To nie będzie zwykły koncert, a prawdziwa muzyczna uczta. Blisko 90 muzyków, w trzech różnych składach, zabierze publiczność w podróż przez świat muzyki filmowej, rozrywkowej oraz klasycznych kompozycji pisanych specjalnie na orkiestry dęte. Będzie majestatycznie, wzruszająco, ale też lekko i z humorem.

– Chcemy, żeby widzowie przeżyli pełną gamę emocji – od podniosłych momentów, przez lżejsze, rozrywkowe akcenty, aż po energetyczny finał. Niemal 90 muzyków na jednej scenie – to robi wrażenie! – zapowiada Remigiusz Kuropka, dyrygent orkiestry.

Koncert w Hali Sportowej przy ul. Moniuszki we Wschowie

Hala sportowa nie kojarzy się z koncertami, ale dla Maestoso to najlepszy wybór we Wschowie. – To jedyne miejsce, które jest w stanie pomieścić naszą publiczność i zapewnić odpowiednie warunki akustyczne – tłumaczy Kuropka. Orkiestra już raz udowodniła, że potrafi zaczarować to miejsce – w styczniu, podczas Koncertu Noworocznego, muzycy zachwycili widzów, a hala zmieniła się w elegancką salę koncertową za sprawą pracowników Centrum Kultury i Rekreacji.

– Publiczność była oczarowana – zarówno muzyką, jak i całym klimatem wydarzenia. Pozytywne opinie spływały jeszcze długo po koncercie – wspomina dyrektor CKiR Artur Obuchowicz.

Dalsza część artykuły znajduje się pod materiałem wideo

Orkiestra Maestoso chce lecieć do Chin

Koncert to nie tylko jubileusz i podziękowanie dla publiczności, ale też szansa, by pomóc muzykom w spełnieniu ich marzeń. Orkiestra Maestoso szykuje się do wyjazdu do Pekinu, gdzie będzie reprezentować Polskę na prestiżowym wydarzeniu muzycznym.

ZOBACZ: Koncert Noworoczny Maestoso. Orkiestra zachwyciła i zaskoczyła. „Chcemy lecieć do Chin”

Po koncercie będzie możliwość wsparcia muzyków poprzez dobrowolne datki. – Wstęp na koncert jest darmowy, więc tym bardziej zachęcamy do obecności. To będzie wyjątkowy wieczór, który na długo zostanie w pamięci – podkreśla dyrygent.

ZOBACZ: Orkiestra Maestoso podbija internet! „Ponad 205 tys. wyświetleń w 24h”

Aktualizacja (19 marca 2025 r): Organizatorzy informują, że bilety na koncert zostały wyprzedane.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl