TworzymyGłos Regionu

reklama

Związek Piłsudczyków RP zaprasza na patriotyczne uroczystości we Wschowie

Środa, 15 marca 2023 o 18:25, aktualizacja Czwartek, 16 marca 2023 o 09:11, autor: 0
Związek Piłsudczyków RP zaprasza na patriotyczne uroczystości we Wschowie

W sobotę (18 marca) we Wschowie odbędzie się uroczystość poświęcona upamiętnieniu wielkich patriotów, szczególnie pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych. W planach m.in. wystąpienie chóru Akademii Wojsk Lądowych. Organizatorem wydarzenia jest Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.  

Harmonogram wydarzenia jest następujący:

O godzinie 11.50 nastąpi złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Bitwę Warszawską w 1920 roku, w kościele farnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, pl. Farny 1.

O godzinie 12.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z modlitwą za wielkich patriotów, szczególnie śp. Józefa Piłsudskiego i pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych, w kościele farnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie przy współudziale kompanii honorowej Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz występu chóru Akademii Wojsk Lądowych.

Po zakończonej Mszy św. nastąpi przejazd do I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, ul. Tadeusza Kościuszki 11 (wjazd od ul. Pustej), gdzie odbędą się uroczystości na placu przed szkołą, m.in. odśpiewanie hymnu, przemówienia, wręczenie ryngrafów i odznaczeń.

W czasie uroczystości będzie także możliwość zapoznania się z ofertą Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu w namiocie wojskowym.

W auli I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica odbędzie się wykład. Około 15 minut poświęconych zostanie na prezentację oferty Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, natomiast około 30 minut zostanie zarezerwowanych na wykład dr. Tadeusza Dzwonkowskiego z Zielonej Góry na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po zakończeniu uroczystości zostanie zorganizowany poczęstunek w sali 89 na drugim piętrze.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl