TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz, jak wygląda badanie słuchu i nie szukaj już wymówek!

Poniedziałek, 06 grudnia 2021 o 15:18, autor: 0
Zobacz, jak wygląda badanie słuchu i nie szukaj już wymówek!

Poddając ocenie co jest najważniejsze w naszym życiu, bez wątpienia duża część z nas wskazałaby na zdrowie. I miałaby rację! Jest ono ważne nie tylko w samo w sobie, ale również dlatego, że dzięki niemu możemy rozwijać się, pracować czy spotykać ze znajomymi. Z uwagi na to, powinniśmy o nie bezwzględnie dbać. Regularne badania to podstawa do tego, aby kontrolować czy nasz organizm i poszczególne jego narządy funkcjonują prawidłowo. Jednym z nich, o którym często zapominamy, jest nasz słuch. Z pewnością nie wyobrażamy sobie bez niego życia, ponieważ wpłynęłoby to na jakość każdego aspektu naszego funkcjonowania. To zmysł, który używamy właściwie cały czas, nawet podczas snu. Z roku na rok poziom hałasu na świecie niestety drastycznie wzrasta, co oznacza, że nasz słuch otrzymuje coraz więcej bodźców zewnętrznych. Oprócz tego, często sami dokładamy do tego cegiełkę, choć może nie jesteśmy tego w pełni świadomi. Liczba osób borykających się z przeróżnymi problemami z aparatem słuchu nieustannie rośnie. To, co warto zaznaczyć, to fakt, że nie dotyczy to jedynie starszych osób, u których proces ten jest dość naturalny, lecz dotyka coraz młodsze osoby. Jednak zaobserwowanie u siebie jakichkolwiek nieprawidłowości jest niezwykle trudne, dlatego systematyczne badania to podstawa do tego, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. 

Odrzuć wszelkie wymówki

W związku z tym, że problemy z aparatem słuchu bardzo trudno jest wychwycić, niezbędne są badania. A dlaczego właściwie nie możemy sami zidentyfikować nieprawidłowości? Nasz słuch bardzo szybko przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości, stąd jeśli zaczynają występować u nas ubytki, po prostu tego nie zauważymy. I choć moglibyśmy sobie teraz powiedzieć, że skoro słyszymy i nie mamy jakiś większych problemów z komunikacją to nie ma co umawiać się na wizytę. Jest to bardzo zgubne podejście, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać, tym problem może się nasilać, aż w końcu dojdzie do sytuacji, kiedy rzeczywiście będzie to sporym dyskomfortem. Jak wiemy, w życiu najkorzystniej kierować się zasadą „lepiej zapobiegać, niż leczyć” i ma to zastosowanie także w przypadku badań słuchu. Wykonując je regularnie unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji i będziemy mieć spokój ducha. 

Umów wizytę

Tak jak w przypadku większości badań, również i tu wymagane jest od nas wcześniejsze umówienie się na konkretny dzień i godzinę. Ale do jakiego lekarza powinniśmy zapisać się na wizytę? Specjalistą, którego powinniśmy poszukiwać jest protetyk słuchu. To osoba, która zajmuje się dokładną oceną stopnia oraz charakteru ubytku. Dzięki temu będzie mógł dopasować rehabilitację pod Twoje indywidualne wymagania. Dobór protez słuchu odbywa się na podstawie wykonanych pomiarów audiometrycznych. W celu umówienia wizyty możesz poszukać danych kontaktowych na stronach internetowych, gdzie z pewnością będziesz miał do dyspozycji numer telefonu, formularz czy adres e-mail. Diagnoza pozwoli Ci określić czy masz się czym martwić, a jeśli okazję się że ubytki już mają miejsce będziesz mógł poprawić komfort życia poprzez aparat słuchowy.  

Jak przebiega wizyta?

Jeżeli stresuje Cię wizyta u protetyka słuchu, warto wcześniej zapoznać się z tym jak dokładnie będzie przebiegać. Dzięki temu, ograniczysz swój stres i z większą łatwością przyjdzie Ci umówienie się na badanie. Po pierwsze, zostanie z Tobą przeprowadzony krótki wywiad, który będzie miał na celu określenie jakie choroby przeszedłeś, jaki jest Twój aktualny stan zdrowia i powód wizyty. Każda informacja, choć dla Ciebie może błaha, jest w rzeczywistości bardzo ważna, dlatego nie powinieneś niczego ukrywać. Ostateczna diagnoza będzie na tyle wiarygodna, na ile będziesz szczery. W drugim kroku, przychodzi pora na badanie wykonywane otoskopem, które zweryfikuje drożność przewodów słuchowych. Jeśli nie zaistniały jakiekolwiek przeciwwskazania zostanie Ci wykonana audiometria tonalna.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl