TworzymyGłos Regionu

reklama

Zatrzymano 38 kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek

Czwartek, 01 lutego 2024 o 18:16, autor: 0
Zatrzymano 38 kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek

W ramach wojewódzkich działań "Prędkość" przeprowadzonych wczoraj przez policjantów ruchu drogowego na terenie powiatu wschowskiego, 15 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości w obszarach zabudowanych. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, nie brakowało kierujących, którzy lekceważyli przepisy, stwarzając zagrożenie na drodze.

Mieszkaniec powiatu górowskiego rekordzistą

Niechlubnym rekordzistą dnia okazał się 20-letni mieszkańca powiatu górowskiego, który został zatrzymany za jazdę z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Ten rażący przypadek nieodpowiedzialności na drodze skutkował utratą prawa jazdy.

Cel policyjnych działań jest prosty: bezpieczeństwo

Podczas akcji "Prędkość" zatrzymano do kontroli 38 kierowców, z czego 30 z nich popełniło wykroczenia. Akcje takie, jak przeprowadzona w środę, mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach przez eliminowanie najbardziej ryzykownych zachowań, w tym przekraczania dozwolonych prędkości, szczególnie w terenach zabudowanych.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to priorytet dla służb odpowiedzialnych za porządek na drogach, a regularnie przeprowadzane działania mają na celu przypominanie o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl