TworzymyGłos Regionu

reklama

Zajęcia „Znani i nieznani” (RELACJA)

Poniedziałek, 27 września 2021 o 14:47, aktualizacja Poniedziałek, 27 września 2021 o 16:31, autor: 0
Zajęcia „Znani i nieznani” (RELACJA)

W piątek, 24 września 2021 r.,  w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci „Znani i nieznani”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnicy spotkania, po krótkiej zabawie integracyjnej, wymieniali nazwiska sławnych osób, które były im znane. Grupa otrzymała książki prezentujące sylwetki  naukowców, podróżników, odkrywców, pisarzy czy sportowców. Czytaliśmy o różnych ciekawych faktach z życia tych ludzi, oglądaliśmy ich portrety, by następnie przejść do kolejnego zadania – trzeba było połączyć zdjęcie z przedmiotem, kojarzącym się z daną postacią. Wszyscy dali sobie z tym świetnie radę.

Potem zabawiliśmy się w kalambury, polegające na pokazywaniu nazw różnych zawodów. Śmiechu było przy tym co nie miara. Również tematyczne memory wywołało dużo emocji. Zapamiętanie, gdzie leżą dwie takie same karty z postaciami wymagało dużo skupienia. Zabawa tak się spodobała, że powtórzyliśmy ją dwa razy. Ostatnie zadanie polegało na określeniu, czy dane stwierdzenie o znanej osobie jest prawdziwe czy fałszywe. Na koniec każdy namalował siebie w wymarzonym zawodzie. Malarka, piosenkarka, weterynarz, koszykarz czy nawet hodowca kur – to tylko niektóre przykłady pomysłów dzieci.

Po spotkaniu przygotowana została wystawa „Ciekawe książki o… ludziach”, prezentująca część bibliotecznych zbiorów o tej tematyce. Wystawę można oglądać w Czytelni przez najbliższe dwa tygodnie. Zapraszamy!

(Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl