TworzymyGłos Regionu

reklama

Wzmożone patrole na ulicach.

Policjanci skupiają się na pieszych

Czwartek, 28 stycznia 2021 o 10:04, autor: 0
Wzmożone patrole na ulicach.

Wczoraj (27 stycznia) od wczesnych godzin rannych na drogach lubuskich pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego, które uwagę skupiają na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi. To najbardziej narażona grupa na nieprzyjemne skutki zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów. Wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego przypominają również o konieczności noszenia elementów odblaskowych w tych szczególnie niekorzystnym okresie, kiedy to widoczność bardzo często jest ograniczona.

Jak wynika z policyjnych statystyk zdarzenia z udziałem pieszych na naszych drogach należą do codzienności. Powody są różne. Zarówno część z nich leży po stronie kierujących samochodami, którzy z różnych przyczyn nie zachowując ostrożności i zasad bezpieczeństwa doprowadzają do potrąceń pieszych. A część wypadków swoim zachowaniem wywołują piesi. Nie ma przy tym jakiejkolwiek wątpliwości, że najbardziej w każdym przypadku cierpią piesi, którzy tak naprawdę nie mają żadnych szans z nadjeżdżającym pojazdem. Niejednokrotnie szybko poruszającym się autem.

Wschowscy policjanci w trakcie prowadzonych cyklicznie działań „Pieszy” starają się uzmysłowić tej grupie niechronionych uczestników, że należy korzystać z przejść dla pieszych, nie należy wyskakiwać zza zaparkowanego pojazdu na jezdnię, jak również obserwować co się dzieje na drodze.

Ważnym elementem, który wpływa na bezpieczeństwo osób pieszych jest korzystanie przez nich z elementów odblaskowych. Zwiększają one znacząco widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie odpowiedniego manewru, kiedy dostrzeże osobę na drodze.

W trakcie działań „Pieszy” wschowscy policjanci również nie stosują ulg wobec kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego i narażając ich życie i zdrowie.

Policjanci apelują także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników.

Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl