TworzymyGłos Regionu

reklama

Wyniki konkursu „Mój ulubiony bohater bajkowy” w Bibliotece (ZDJĘCIA)

Piątek, 19 listopada 2021 o 17:51, autor: 0
Wyniki konkursu „Mój ulubiony bohater bajkowy” w Bibliotece (ZDJĘCIA)

Z okazji przypadającego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, Biblioteka Publiczna we Wschowie zorganizowała konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Zadaniem uczestników było wykonanie lalki – kukiełki przedstawiającej wybranego bohatera literackiego.

Na konkurs napłynęły 42 prace. Wyobraźnia i pomysły dzieci były zaskakujące. Wśród ulubionych postaci pojawili się między innymi Ambroży Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Alicja z Krainy Czarów, Harry Potter, Czerwony Kapturek, Muminek i Włóczykij czy Pinokio. Nie zabrakło także bohaterów zwierzęcych, bowiem na wystawie można zobaczyć na przykład trzy świnki wraz ze złym wilkiem, sowę Hedwigę lub Lampo z książki „O psie, który jeździł koleją”.

Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 16 listopada 2021 r. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych.

Wśród uczniów klas I-III nagrodzono Zofię Bazylewicz z kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 1, Emilię Szell z kl. I c i Liwię Nowak z kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2, Przemysława Strojwąsa z kl. III c ze Szkoły Podstawowej nr 3, Antoninę Jaśkowiak z kl. II oraz Olivię Skopińską z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, a także Pawła Hewusza z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Lginiu.

W kategorii uczniów klas IV-V zwycięskie prace wykonali Jakub Trela z kl. IV a, Michalina Pałasz kl. IV b, Nikodem Klauza z kl. IV b oraz  Jakub Podgórny z kl. V b - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Hanna Buśko z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Konradowie i Natalia Hewusz z kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lginiu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a mieszkańców Wschowy i okolic zapraszamy do obejrzenia tych pięknych prac.

(Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl