Pompy w przemyśle chemicznym
Przemysł chemiczny wykorzystuje je do transportu różnego rodzaju chemikaliów oraz substancji o różnych właściwościach fizykochemicznych. Do najczęściej stosowanych rodzajów należą:
- Pompy do cieczy o dużej lepkości
- - służą do transportu cieczy, takich jak żywice, lakiery czy też kleje. Charakteryzują się dużą odpornością na działanie wysokiej lepkości cieczy oraz zanieczyszczeń.
- Pompy do cieczy o wysokiej temperaturze
- - są przeznaczone do cieczy, takich jak kwasy czy też roztwory chemiczne. Cechują się dużą wytrzymałością na działanie wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia.
Pompy przemysłowe muszą być odporne na działanie różnych substancji chemicznych oraz charakteryzować się dużą wydajnością i niezawodnością działania. Są to bardzo ważne cechy, ponieważ w przemyśle chemicznym niezbędne jest zapewnienie ciągłości procesów technologicznych oraz bezpieczeństwa pracy.
Pompy w przemyśle energetycznym
Pompy przemysłowe są szeroko stosowane w przemyśle energetycznym do różnych zastosowań, takich jak transportowanie paliw, chłodzenie rdzeni reaktorów jądrowych, transportowanie wody i innych płynów w elektrowniach, a także w systemach magazynowania energii. W elektrowniach słonecznych i wiatrowych służą do chłodzenia paneli słonecznych i turbin wiatrowych oraz do transportowania wody w systemach magazynowania energii.
To zestawy urządzeń służących do przepompowywania ścieków z miejsc, w których są wytwarzane, do oczyszczalni ścieków lub do innych miejsc, gdzie mogą być poddane procesom oczyszczania lub przetwarzania.
Wynajem pomp przemysłowych
Wynajem pomp przemysłowych to usługa polegająca na udostępnieniu klientowi pompy na określony czas i za ustaloną opłatą. Firmy oferujące wynajem pomp zazwyczaj posiadają szeroki wybór urządzeń, dostosowanych do różnych potrzeb klientów. Oferują również usługi serwisowe i doradztwo techniczne, aby zapewnić sprawne w trakcie wynajmu.
Wynajem pomp może być dobrym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują urządzeń tylko na określony okres lub dla tych, które nie chcą ponosić kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem własnej pompy. Może to również być opcja dla firm, które potrzebują dodatkowych pomp w okresie sezonowym lub w przypadku awarii i modernizacji istniejącego sprzętu.