TworzymyGłos Regionu

Szczegóły wydarzenia

X Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

X Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 roku w Luboszycach odbędzie się jubileuszowy bo już X Regionalny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Tegoroczna, okrągła edycja pięknie się wpisuje w narodowe obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zarząd Stowarzyszenia Klub Seniora „Złota Jesień” w Luboszycach uprzejmie informuje mieszkańców regionu, że w dniu 12 sierpnia 2018 roku organizuje już X-tą edycję Regionalnego Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej w 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pielęgnując chlubną tradycję, Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym patriotycznym i muzycznym przedsięwzięciu miłośników piosenki wojskowej oraz tych, którzy bardzo wysoko cenią umiłowanie ojczyzny przez naszych przodków.
Festiwal wpisał się w kalendarz imprez organizowanych na terenie gminy Jemielno i od lat gromadzi zespoły śpiewacze z różnych stron naszego regionu. W tegorocznej, wyjątkowej edycji Regionalnego Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej uczestniczyć będzie teatr „Na Końcu Świata” z Nieszczyc, gmina Rudna oraz 10 solistów i 12 zespołów śpiewaczych. Przez scenę w Luboszycach przewinie się w tym dniu około 200 osób.
Impreza ma charakter otwarty i odbywać się będzie w Luboszycach obok Wiejskiego Domu Kultury. Organizatorzy, życząc jednocześnie dobrej zabawy, zapraszają wszystkich zainteresowanych – niedziela 12 sierpnia 2018 roku, początek o godz. 12.30.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu udziela Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Złota Jesień” w Luboszycach, pan August Wasiluk pod nr tel.: 65 544 83 50, kom. 691 223 958

Organizatorzy już teraz zapraszają miłośników i sympatyków tego gatunku pieśni. Zapewniają, że atmosfera podczas imprezy będzie sprzyjała rodzinnemu wypoczynkowi z konkursem śpiewaczym w tle. Będzie można nie tylko posłuchać pieśni żołnierskiej i patriotycznej, ale także spotkać się z przyjaciółmi, coś dobrego zjeść, a na zakończenie potańczyć „pod gwiazdami”.

Data: 12.08.2018 o godzinie 12:30
Miejsce: Luboszyce
Rodzaj: Kultura
REKLAMA
REKLAMA

Wybierz datę

REKLAMA

Polecamy

Nie patronujemy żadnej imprezie

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl