TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Policjanci egzaminowali uczniów na kartę rowerową [ZDJĘCIA]

Środa, 23 czerwca 2021 o 09:14, autor: 0
Wschowa: Policjanci egzaminowali uczniów na kartę rowerową [ZDJĘCIA]

Wczorajszego popołudnia (22 czerwca) pomimo niesprzyjającej aury ponad siedemdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Pod bacznym okiem policjantów ruchu drogowego wschowskiej Policji prezentowali swoją znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym oraz umiejętności jazdy na rowerze.

Wschowscy policjanci od wielu lat uczestniczą w egzaminach na kartę rowerową oraz propagują bezpieczną i rozważną jazdę, kształtując pożądane postawy i nawyki, które w dorosłym życiu stanowić będą gwarancję bezpiecznego zachowania na drodze. Wczorajsza ulewa nie stanowiła przeszkody dla uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po zaliczonym teście wiedzy wczorajszego popołudnia przyszło dzieciom zaprezentować znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym w praktyce oraz obycie na jednośladzie.

W tym przypadku policjant musi mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie ani innych uczestników w ruchu drogowym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie świetnie prezentowali swoje umiejętności, chociaż stres był nieodzownym elementem wczorajszego egzaminu. Wschowscy policjanci ruchu drogowego za każdym razem starali się rozładować ich zdenerwowanie i krok po kroku przeprowadzili każde z nich przez kolejne etapy sprawdzianu praktycznego.

Wczorajszy egzamin zakończył się sukcesem dla wszystkich dzieci, które do niego przystąpiły. Teraz przed nimi wakacyjne wycieczki rowerowe stoją otworem.

(KPP  Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl