TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Z publicznego parkingu robią giełdę samochodową

Piątek, 02 czerwca 2023 o 12:06, autor: 23
Wschowa. Z publicznego parkingu robią giełdę samochodową

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zwraca się do właścicieli samochodów przeznaczonych na sprzedaż, aby nie zajmowali miejsc parkingowych na nowo wyremontowanym parkingu przy ulicy Wolsztyńskiej we Wschowie. Prośba ta wynika z potrzeby zapewnienia mieszkańcom dostępu do darmowych miejsc postojowych. Burmistrz liczy na zrozumienie i współpracę ze strony wszystkich użytkowników, aby uniknąć konieczności wprowadzania zmian.

Inwestycja na potrzeby mieszkańców

W marcu oddano do użytku parking przy ulicy Wolsztyńskiej we Wschowie po kompleksowym remoncie, który wcześniej stanowił problem dla kierowców ze względu na liczne dziury i zniszczenia. Dzięki inwestycji mieszkańcy okolicznych bloków zyskali aż 50 nowych miejsc postojowych, które udostępnione są bezpłatnie.

Korzyści dla społeczności

Całkowity koszt remontu i budowy parkingu wyniósł ponad 850 000 złotych, a całość pokryto z budżetu Miasta i Gminy Wschowa. Ta inwestycja była niezbędna, aby sprostać rosnącej liczbie samochodów i zaspokoić potrzebę dodatkowych miejsc postojowych. Nowy parking przy ulicy Wolsztyńskiej stanowi jedno z wielu przedsięwzięć, które zostały zrealizowane przez Gminę Wschowa w ostatnim czasie. W obecnej kadencji przygotowano prawie 100 nowych miejsc parkingowych, w tym kilkadziesiąt przy przebudowie ulic przy Szkole Podstawowej nr 2 i I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica.

Apel burmistrza Konrada Antkowiaka

Burmistrz Konrad Antkowiak apeluje do właścicieli samochodów wystawionych na sprzedaż, aby nie zajmowali miejsc parkingowych na nowym parkingu. 

Liczyłem na zrozumienie i społeczną akceptację tej decyzji. Mam nadzieje, że nie będziemy zmuszeni do zmiany naszego stanowiska, a wszyscy użytkownicy dostosują się do przyjętych zasad - pisze Włodarz. - Proszę o zwrócenie uwagi osobom robiącym z publicznego parkingu giełdę samochodową, aby nie blokowali miejsc parkingowych.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (23)

avatar

avatar
~PEPSI
02.06.2023 13:43

Skoro prowadzą działalność gospodarczą powinni płacić podatek od nieruchomości na maxa

avatar
~Tomek
02.06.2023 22:10

Dokładnie tak. Ustalić cwaniaczka to raczej nie problem.

avatar
~Mieszkaniec Sławy
02.06.2023 15:26

Jest na to rozwiązanie, wprowadzenie opłaty targowej na terenie miasta. w niektórych miastach jest taka stosowana. Polega ona na konieczności uiszczenia opłaty za wystawienie produktu na sprzedaż w miejscu publicznym, dotyczyć się to będzie wszystkiego, nie tylko samochodów, ale każdej ruchomosci.

avatar
~Mieszkaniec
02.06.2023 17:42

Laweta i po kłopocie.

avatar
~Co to. Cię.obchodzi.kazdy.orzre.co może a pan Antkowiak niech.robi.porzadrk.tam gdzie mieszka
03.06.2023 08:03

Wschowianka

avatar
~Ludek
02.06.2023 19:21

Wystarczy zadzwonić pod nr z ogłoszenia, właściciel przyjdzie. Pouczyć i zobowiązać do natychmiastowego usunięcia auta.

avatar
~4427018074
06.06.2023 19:44

A proszę napisać dlaczego właściciel auta, które ma opłacone ubezpieczenie OC i ważny przegląd techniczny musi usunąć auto z parkingu. Tylko dlatego, że wywiesił kartkę z ceną za jaką sprzeda ten pojazd.

avatar
~Mieszkanka Os. Jagiellonów
02.06.2023 19:47

To było do przewidzenia, że powstanie giełda na nowo wybudowanym parkingu. Jestem bardzo wdzięczna Burmistrzowi Konradowi Antkowiakowi za realizację tej inwestycji. Znam sprawę remontu tego parkingu bardzo dobrze, żadnej z poprzednich Burmistrzow Wschowy nie podjął się tego zadania, nawet pomimo, że Spółdzielnia Mieszkaniowa we Wschowie chciała partycypować w kosztach tego zadania. Ale nie poprzedni Burmistrzowie zawsze mówili, że są pilniejsze zadania do wykonania, pomimo, że jeden z Burmistrz mieszkał i mieszka na Osiedlu Jagiellonów. Czy mieszkańcy tego osiedla nie są mieszkańcami miasta Wschowy? I dlatego trzeba było nas mieszkańców traktować po macoszemu? Parking ten został wzorowy wykonany i jeszcze raz dziękuję Burmistrzowi za realizację tego zadania. W sprawie opisanej wyżej proponuję zastosować sankcje karne za nie zastosowanie się do w/ w zasad.

avatar
~Adam
02.06.2023 19:48

To miasto zawsz będzie biedne. Takich miejsc jest wiele.

avatar
~DDD
02.06.2023 20:04

Witam. A ja uważam, że te osoby mają takie same prawo stawiania tam aut, jak inni. Płacą podatki jak każdy mieszkaniec, więc korzystają parkingu. Co to komu przeszkadza? Miejsca nie brakuje. A jak blokerom przeszkadza, niech zrobią płatny parkingi dalej będą stawać po krzakach, bo szkoda 40 zł/m-c

avatar
~Bora
03.06.2023 11:32

A właśnie brakuje, przejdź się późnym wieczorem, a nie w dzień, to zobaczysz, że wszystkie miejsca są zajęte, a ci handlarze samochodami, to niech stawiają swoje samochody w miejscach wyznaczonych, bo są takie, a niech nie blokują miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedli. Zastosować dla nich sankcje pieniężne, to przestaną tam stawiać samochody na handel. Dlaczego my mieszkańcy tych osiedli mamy płacić za parking przez tych handlarzy, trzeba kategorycznie zabronić im stawiania tam samochodów - laweta by się tu przydała i wywieźć jak na taczce na koszt właściciela samochodu.

avatar
~Mieszkaniec wsi
02.06.2023 21:00

Lepiej było zrobić parking w mieście ,by handlarze mogli bez opłat korzystać,niż jakąś drogę na wsi wyremontować..no ale na wsi to mało osób mieszka do poparcia w zbliżających się wyborach..

avatar
~Luk
02.06.2023 21:08

Wiadomo, ze nie powinny tam stać, ale takie miejsce przydałoby się we Wschowie. Może by tak wyznaczyć jakieś miejsce gdzie za darmo można postawić auto na sprzedaż ? Chociaż raz zrobić cos praktycznego co sie przyda..

avatar
~Grab
02.06.2023 23:42

Jedyne rozwiązanie to parking płatny. Niestety

avatar
~Mieszkanka os. Jagiellonów
03.06.2023 11:13

Nie parking płatny, tylko w razie nie zastosowania się do zasad, do właścicieli tych samochodów robionych z parkingu giełdę samochodową należy zastosować sankcje pieniężne i oczywiście kategorycznie zabronić parkowania tych samochodów w tym miejscu. Straż Miejska powinna zająć się tą sprawą, wezwać te osoby I nałożyć sankcje administracyjne. Jeżeli właściciel tego samochoduslono zapłaci za blokowanie miejsc parkingowych, to nie postawi już ponownie tam samochodu. Wielki szacunek dla Burmistrza Konrada Antkowiaka za zrealizowanie wielu przedsięwzięć przez gminę Wschowa na rzecz mieszkańców Wschowy I powiatu. Parking przy ul. Woksztynskiej wykonany jest w wysokim standarcie, na wiosnę dokonano nasadzeń zieleni, oby ludzie to uszanowali i nie niszczyli tego mienia.

avatar
~Kierowca
03.06.2023 11:34

Zgoda z lawetą, odholować i niech taki cwaniak pokryje koszty i pokaże fakturę kupującemu auto, niech nowy właściciel szrota odliczy sobie tą kwotę od ceny.

avatar
~Mieszkaniec
03.06.2023 11:34

Jeśli już mowa o parkingu to chciałbym poruszyć temat pasa zieleni przy stanowiskach dla niepełnosprawnych, którzy chcą zrobić zakupy w pobliskich sklepach, muszą pokonywać bariery utrudniające przejście do sklepu? Niektórzy niepełnosprawni mają problemy z poruszaniem się!

avatar
~Mieszkanka osiedla
03.06.2023 14:52

Tak, to prawda też na to zwróciłam uwagę. Nikt nie pomyślał, żeby na tym pasie zieleni zrobić małe przejście, by można było dotrzeć do pobliskich sklepów. Też jestem osobą niepełnosprawną i muszę obejść ten pas, żeby dojść do sklepu. A można było po środku tego pasa zieleni zrobić przejście i byłoby to z korzyścią dla wielu osób, a szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Widzę jak ludzie przechodzą przez ten pas zieleni i gdy ta zieleń podrośnie, to będzie niszczona przez osoby przechodzące na przełaj. Nikt o tym nie pomyślał przy projektowaniu tego parkingu, a szkoda. Poza tym parking spełnia wszystkie wymaganie, ok!!!

avatar
~Przemek z os. Grunwaldu
03.06.2023 20:28

Poruszenie tematu aut legalnie zaparkowanych z kartką za szybą jest klasycznym przykładem socjotechniki stosowanej do realizacji celów ekon. lub polit.. W skrócie: znaleźć szkodnika, ogłosić społeczeństwu jaki jest szkodliwy, wprowadzić regulacje + opłaty i pobierać spokojnie daniny w ∞, przy aprobacie ekonomicznych analfabetów z pod szyldu 800+. Przy czym opłata ulega waloryzacji r/r o wsk. inflacji lub podobny i jest dodatkowym obciążeniem dla każdego nie tylko dla handlarza (ten za to uwzględni koszt opłat w k.u.d.). Ale ogłosi się że będzie na "biedne dzieci" lub inne "szczytne" banialuki. Społeczeństwo w większości cechuje się pamięcią rozwielitki i zniesie i to bez mrugnięcia okiem. Nikt nie będzie już pamiętał że przez dekady stał w błocie i dziurach, ale za darmo, a teraz zapłaci ok. 800zł/m czyli ok. 3 dni kolejne w roku popracuje sobie na opłaty parkingowe przed własnym mieszkaniem. W ramach osłody: przez ostanie 4 lata samochody osobowe zdrożały jedynie o 66% (Handlarze też umieją liczyć). Miłej Niedzieli.

avatar
~Wschowa
04.06.2023 21:22

Prawda jest taka, że mają takie same prawo tam stać jak każdy inny samochód. Nie ma podstaw do odholowania itd, jeśli samochód posiada tablice, stąd te apele i prośby władz.

avatar
~JJ
07.06.2023 19:44

Chodzi o art. 60 indeks 3 Kodeksu wykroczeń, który brzmi: "§1.: Kto prowadzi sprzedaż na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez właściwe organy gminy, podlega karze grzywny. § 2.: W razie popełnienia wykroczenia, określonego w § 1, można orzec przepadek towarów przeznaczonych do sprzedaży, choćby nie stanowiły własności sprawcy".

avatar
~obserwator
05.06.2023 01:51

Ojej, ale was biorą pod publiczkę. Przecież od zakończenia remontu było wiadomo że miał być płatnym parkingiem, a teraz ta psychotechnika dla ubogich " nie będą mi tu giełdy robić" czyli ciemny lud to kupi że dla ich dobra niech płacą , miejsce z instalacją pod parkomat przecież już jest. A Ja Dobry Burmistrz zrobię z tym porządek. Numer jak z samo-zwolnieniem Kokorniaka- biedni wschowianie i tak się nie ogarną przecież.

avatar
~SM!!!
05.06.2023 09:22

A w jakim celu jest lokalna straż miejska ???. co oni w tej sprawie zrobili ?. to prawda, że każdy ma prawo tam parkować bo to jest parking miejski i bezpłatny!. jak zazdrośnicy i mało obrotni gospodarczo ludzie mają pretensje to niech się na tym przykładzie po prostu uczą , a nie wrzask podnoszą na wzór i podobieństwo pewnego emeryta na tym forum --- Ciekawe, że to on jeszcze w tej tak ważnej sprawie dla Wschowian nie zabrał głosu i ta pani co tak lubi pisać ?????. Mielibyśmy komplecik narzekających we Wschowskim Forum !!!!. Brawo My !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl