TworzymyGłos Regionu

reklama

Włamywacz zatrzymany.

- to 28-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego

Czwartek, 21 stycznia 2021 o 11:07, aktualizacja Czwartek, 21 stycznia 2021 o 11:13, autor: 2
Włamywacz zatrzymany.

Do policyjnego aresztu trafił 28 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który pod osłoną nocy (19/20 stycznia) włamał się do sklepu spożywczego w pobliskiej miejscowości. Przybyli na miejsce wschowscy dzielnicowi już po kilku minutach wytypowali sprawcę. Zaskoczony wizytą dzielnicowych zaspany 28 - latek nie zdążył jeszcze dobrze ukryć towaru. Łupem padło kilkaset paczek papierosów, alkohol, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady ukradł również kamerę monitoringu. Straty wstępnie wyceniono na ponad 10 tysięcy złotych.

O włamaniu do sklepu spożywczego powiadomiła dyżurnego wschowskiej policji z samego rana (20 stycznia) właścicielka małego marketu mieszczącego się w pobliskiej miejscowości. Zgłaszająca oświadczyła, że po wejściu do lokalu sklepowego zauważyła, że pomieszczenie zostało splądrowane i zniknął towar w postaci dużej ilości paczek papierosów, tytoniu. Z półek natomiast zniknęły: butelki alkoholu, kawy, słodycze, artykuły spożywcze oraz pieniądze. Zaangażowani w sprawę wschowscy dzielnicowi w wyniku szybko podjętych czynności, analizie pozostawionych śladów na miejscu, w tym zapisu sylwetki zamaskowanego włamywacza wytypowali mężczyznę, który wszedł do środka przez małe okienko znajdujące się nad drzwiami na zapleczu budynku.

Nie zwlekając ani chwili dłużej udali się do miejsca gdzie mógł przebywać 28 – letni mieszkaniecpowiatu wschowskiego. Mężczyzna był zaskoczony „niezapowiedzianą wizytą dzielnicowych”. W miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony towar, którego nocny włamywacz nie zdążył ukryć. Mężczyzna chcąc zatrzeć ślady swojego działania ukradł również kamerę monitoringu.

Na miejscu 28 - latek przyznał się dzielnicowym do włamania. Policjanci odzyskali kilkaset paczek papierosów, tytoniu, artykuły spożywcze, chemiczne oraz pieniądze.

Straty zostały wycenione wstępnie na ponad 10 tysięcy złotych.

28 - latek trafił po policyjnego aresztu. W najbliższym czasie zostanie przedstawiony mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Edzia
21.01.2021 13:49

Oby został mu zasądzony jak najwyższy wymiar kary.

avatar
~Pp
21.01.2021 19:50

A może to on tej nocy ukradl moje tablice rejestracyjne...zebys ostrej biegunki dostał lepkoręki bandyto

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl