TworzymyGłos Regionu

reklama

Waldemar Starosta za Aleksandra Polańskiego. Zmiany w prezydium Rady Powiatu Wschowskiego.

Wtorek, 17 maja 2016 o 16:34, aktualizacja Wtorek, 24 maja 2016 o 09:54, autor: 19
Waldemar Starosta za Aleksandra Polańskiego. Zmiany w prezydium Rady Powiatu Wschowskiego.

Antoni Turkiewicz odwołany z Zarządu Powiatu, Rezygnacja Aleksandra Polańskiego z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Wschowskiego przyjęta, nowym przewodniczącym został Waldemar Starosta (obaj z klubu PSL), nowym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wschowskiego został Krzysztof Olczyk - tak w skróce prezentuje sią zmiany w powiecie po wtorkowej sesji Rady.

Wtorkowa sesja Rady Powiatu Wschowskiego przyniosła gruntowne zmiany w prezydium Rady. Większość radnych zdecydowała o tym, że od dzisiaj mamy nowego przewodniczącego - Waldemara Starostę i nowego wiceprzewodniczącego Rady - Krzysztofa Olczyka. Warto przy okazji dodać, że do tej pory panowie byli w opozycji i wszystko wskazuje na to, że od tej pory będą współtworzyć koalicję w Radzie Powiatu Wschowskiego. Ciekawe jest również to, że Krzysztof Olczyk startował do Rady Powiatu z listy wyborczej Nasza Wschowa Nasz Samorząd, którego liderem jak wiadomo był Miłosz Czopek.

Druga ważna zmiana nastąpiła w Zarządzie Powiatu, z którego został odwołany Antoni Turkiewicz, tym samym przechodząc do opozycji. Były już członek Zarządu startował do Rady Powiatu z listy wyborczej Forum Wspólnoty Samorządowej, której liderem był Marek Kraśny.

Z tego wynikałoby, że od dzisiaj koalicja w powiecie składa się z 9 radnych. Czy rzeczywiście tak jest przekonamy się zapewne na następnej sesji Rady, ponieważ na dzisiejszej sesji nieobecnych było dwoje radnych w tym wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego - Cezary Burzyński.

O szczegółach, związanych ze zmianami w Radzie Powiatu napiszemy w czwartek.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Jon
17.05.2016 22:03

Panie Boryczka uważałem pana za uczciwego człowieka

avatar
~fRANEK
17.05.2016 22:05

NO TO JEDZIEMY jAK MOZNA TAK SIE SPRZEDAĆ pANIE WALDKU! Stanowisko przewodniczacego było dla CZARKA A NIE DLA pANA

avatar
~stryjek
17.05.2016 22:36

Jak widać Wschowa lubuje się w "mizerii zarządzania", wmyśl powiedzonka ..."zamienił stryjek siekierkę na kijek "... . I mamy, jaka gmina taki i powiat !!!

avatar
~Nestor
17.05.2016 23:43

No i brawo. Nie ma nieroba Cezarego.

avatar
~bez
18.05.2016 08:34

Sława bierze wszystko...

avatar
~@-bez
18.05.2016 10:16

Taki wybór to wielki wstyd dla partyjnych działaczy ze Wschowy. Po wieloletnich porażkach wyborczych w lokalnych wyborach w Sławie będą rządzić powiatem!!! - tam się nie nadawali tu się nadają?

avatar
~dorota
18.05.2016 15:25

Boryczka kupił wszystko!

avatar
~czytelnik
18.05.2016 16:37

Czy wśród radnych nie ma mądrzejszego człowieka tylko same miernoty organizacyjne? A może przy okazji referendum mioejskiego zrobić jeszcze referendum powiatowe za jednym zamachem!

avatar
~GS
18.05.2016 18:26

MIELI KOGO WYBRAĆ ON WSZĘDZIE JUŻ BYŁ I WSZYSTKO SPRZEDAWAŁ.

avatar
~M. Maciaś
18.05.2016 18:46

Bardzo proszę Redakcję o pochylenie się nad problemem anonimowości autorów komentarzy. Nie można się zasłaniać informacją (która z resztą zniknęła jakiś czas temu), że Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przyczyniacie się tym samym Państwo do szerzenia i tak już powszechnego hejtu. Pamiętajcie, że komentarze czytają znajomi lub nawet dzieci opisywanych osób. Poza tym osoba, której dobra zostały na Państwa portalu naruszone może Was prosić o pomoc w dotarciu do autora szkalującego komentarza, a Wy (mając świadomość krzywdy wyrządzonej tej osobie i chcąc uchodzić za rzetelną firmę) powinniście mu takiej informacji udzielić. Zapewne jednak nie macie Państwo żadnych narzędzi sprawdzających tożsamość autorów komentarzy. Co raz więcej serwisów lokalnych ma mechanizmy rejestracji lub komentowania z użyciem loginu z portalu społecznościowego więc może i tutaj należałoby o tym pomyśleć. Sytuacja, do której Państwo dopuściliście w serwisie ZW powoli zamienia Waszą piękną inicjatywę w śmietnisko.

avatar
~Autor
18.05.2016 19:24

Dziękujemy p.Kuryłło za "piękną" postawę.Wschowianie tego panu nie zapomną, jest pan skończony politycznie.karierę zakończy pan jak p.Semeniuk.

avatar
~tomek
18.05.2016 20:23

Mało ,nie wywiazali sie z obietnic a teraz Ich wyrzucaja , to jest dopiero świnstwo. Poczekamy!!!!!!!!!

avatar
~Jon
18.05.2016 22:09

Kuryło i Drzewiecki (...) dla kariery zdradzili kolege dla stołków wstyd

avatar
~informator
18.05.2016 22:15

A czy internauci wiedzą w jakiej "firmie" pracował Olczyk w latach dziewięćdziesiątych? Podpowiem, że firma mieści się przy ulicy Kazimierza Wielkiego :)

avatar
~Do M .Maciaś
19.05.2016 10:00

Powiadasz dzieci opisywanych osób czytają . No to sobie niech czytają i powinny być świadome tego że to tatuś danego dziecka sam siebie wystawia na powszechną krytykę z tego co robi . W tym przypadku punkt widzenia jet różny od punktu widzenia samego ocenianego . Udzielając się publicznie trzeba mieć świadomość tego że będzie się ocenianym w różny sposób niekoniecznie zgodnie z oceną samego zainteresowanego ,to jest ta jeszcze działająca demokracja . Piszesz też o rejestracji i innych narzędzi sprawdzających . No najlepiej niech wpisują imię i nazwisko i adres domowy to wtedy poprawi się co według ciebie ? . Wprowadzenie cenzury da tylko jedno że nikt nie będzie chciał pisać co myśli o danym delikwencie i portal na pewno upadnie z braku czytających . Zapamiętaj to sobie internet nie daje anonimowości mimo że według ciebie jesteś anonimowy a wprowadzanie obostrzeń prowadzi do upadku jego portalu . Przykładów jest dużo , nawet na naszym terenie .

avatar
~M. Maciaś
19.05.2016 13:23

Chodzi o to, że wielokrotnie naruszane były tutaj dobra osób trzecich, wcale nie piastujących funkcji publicznych. I co wtedy? Poza tym, jeżeli ktoś kłamie (co się również zdarzało wiele razy) to nawet jeżeli dotyczy to osoby publicznej, to jest to niedopuszczalne, i tutaj Portal powinien reagować. A co do obaw, że Portal może mieć problem w utrzymaniu się, gdy będzie trzeba się rejestrować to, no cóż, i tak bywa. Chyba, że uważasz, że lepszym rozwiązaniem będzie zniszczenie człowieka.

avatar
~Wyborca do M. Maciaś
19.05.2016 16:49

Pan chyba hejtu nie czytał jeszcze na portalach ogólnopolskich ? Tu na Zw to "przedszkole" , forumowicze naprawdę piszą świetnie i poprawnie, może i są jakieś drobne nieścisłości ale tyle co brudu za paznokciem. Niech Pan nie namawia do cenzury, wstyd, a po drugie , jeszcze nikt z internetem nie wygrał, wielu "królom" internet zafundował detronizację . Spokojnie, jest wszystko ok, do bzdur niech Pan nie namawia, bo "wojna" to może dopiero się zacząć ? Zanim cokolwiek głupiego napiszesz pomyśl !

avatar
~M. Maciaś
19.05.2016 18:39

Jaka cenzura człowieku!!?? Po prostu każdy powinien mieć odwagę podpisać się pod swoim tekstem i nie ma problemu. Ale wiadomo, jak się oczernia, szkaluje czy najzwyczajniej w świecie kłamie to każdemu odwagi brakuje. Pan jest właśnie przykładem takiej postawy. Jak się pan podpisze pod swoimi "mądrościami" to wtedy możemy rozmawiać, a póki co nie biorę pana poważnie.

avatar
~Mariusz Leśniak
20.05.2016 10:08

Zgadzam się z M.Maciaś! Tu nie chodzi o cenzure. Mów co chcesz tylko się podpisz. Jak jesteś "pietrucha" to się nie odzywaj. Każdy odważny jak się kryje pod ksywką. Redakcjo zrób cośz tym.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl