Jakie są korzyści dla dzieci z nauki gry na keyboardzie?
Gra na keyboardzie tak jak każda gra na instrumentach muzycznych wspomaga rozwój u dziecka koncentracji oraz ćwiczy pamięć, ponadto wspomaga postęp w rozwoju koordynacji ruchowej, ma również pozytywny wpływ na naukę dziecka w szkole. Dodatkowo nauka gry na keyboardzie uczy dziecka systematyczności, konsekwencji, budowania nawyków, wspomaga pracę mózgu, relaksuje oraz wspiera w rozwoju pasji i zainteresowań. Dziecko podczas zajęć gry na klawiszach w "Domu Pełnym Muzyki" będzie uczyło się również relacji społecznych i funkcjonowania w społeczeństwie. Wszystkie te umiejętności będą wspomagać rozwój dziecka.
W jakim wieku rozpocząć naukę gry na keyboardzie?
Ważnym aspektem w tym wypadku będzie zainteresowanie dziecka oraz jego indywidualny rozwój. Trzeba jednak pamiętać, że im mniejsze dziecko, tym większa możliwość rozwinięcia u niego słuchu muzycznego. Małe dzieci są bardzo łatwo podatne na naukę, z tego względu, że w tym okresie życia chłoną najwięcej bodźców z otoczenia. Podobnie jest z nauką gry na keyboardzie, im mniejsze dziecko zacznie grać, tym łatwiej mu przyswoić tę umiejętność. Zaleca się, aby dzieci rozpoczęły zajęcia gry na keyboardzie już wieku 6 lat. Warto jednak pamiętać, że to kwestia umowna. To rodzic najlepiej będzie wiedział, czy to już odpowiedni moment. Oczywiście pomocne w tym może okazać się zabranie dziecka na pierwszą lekcję próbną. Podczas takich zajęć gry na keyboardzie rodzice będą mogli stwierdzić, czy ich dziecko jest zainteresowane kontynuowaniem lekcji gry na keyboardzie, czy jest w stanie skupić się i czerpać wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności.
Podsumowanie
Reasumując, nauka gry na instrumentach wspomaga rozwój oraz przynosi wiele innych korzyści. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale są pewne wskazówki, które pomogą rodzicom w podjęciu tej decyzji. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i dopasować indywidualnie jego zajęcia dodatkowe to jego rozwoju i zainteresowań.