VII Bieg Memoriałowy im. Marka Kozaczka

Sobota, 27 kwietnia 2019 o 20:40, aktualizacja Niedziela, 28 kwietnia 2019 o 10:02, autor: 1

W dniu dzisjeszym 27 kwietnia odbył się VII Bieg Memoriałowy im. Marka Kozaczka. Organizatorem biegu było Towarzystwo Przyjaciół Staszica. W tym roku oprócz biegaczy udział wzięli również miłośnicy nordic walking. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dystans 5km.

W zmaganiach wzięło udział 54 zawodników. Był to pierwszy bieg z profesjonalnym pomiarem czasu. Na mecie każdy z zawodników otrzymał medal.

Miejsce pierwsze wśród kobiet zajęła Ścisłowska Julia z Dębowej Łęki z czasem 24 minuty i 5 sekund, drugie miejsce Zielińska Martyna z Leszna, miejsce trzecie zdobyła Przybylska Ewelina ze Wschowy

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Musiał Tomasz z Dąbcza któremu cała trasa zajęła 19 minut i 28 sekund , na drugim miejscu znalazł się Miaskowski Dawid z Leszna, miejsce trzecie Tomowiak Rafał z Leszna.

W klasyfikacji nordic walking miejsce pierwsze zdobył Rosadziński Sławomir z Leszna pokonując trase w czasie 37 minut i 57 sekund, miejsce drugie Sikora Bronisław z Leszna, trzecie miejsce Pyzikiewicz Hubert również z Leszna.