TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Usuwanie wgnieceń to nie wyrok śmierci, to nowoczesność naszych czasów.

Wgniecenia na karoserii - co zrobić?

Wtorek, 14 maja 2024 o 10:41, autor: 0

Wyobraź sobie taką sytuację: Parkujesz swój samochód na zatłoczonym parkingu, a gdy wracasz, z przerażeniem odkrywasz nową wgniotkę na karoserii! Nie jesteś ekspertem od samochodów, ale chcesz zrozumieć, skąd się ona wzięła i jak ją naprawić.

Skąd biorą się wgniecenia na samochodach?

Przyczyny mogą być różne: od przypadkowego uderzenia drzwiami sąsiedniego auta na parkingu, po uderzenie gradem. Najczęściej uszkodzeniom ulegają boczne drzwi i błotniki, ponieważ znajdują się na poziomie innych samochodów i różnych przeszkód.

Jak naprawić wgniecenia?

Istnieje wiele metod usuwania wgnieceń, od tradycyjnego remontu w warsztacie blacharskim po nowoczesne technologie PDR (Paintless Dent Removal), które pozwalają na usuwanie wgnieceń bez uszkodzenia lakieru. Wybór metody zależy od wielkości i umiejscowienia wgniecenia, a także od Twojego budżetu.

Metody usuwania wgnieceń:

  • Tradycyjny remont blacharski: Obejmuje szpachlowanie, lakierowanie i polerowanie. Jest to metoda czasochłonna i kosztowna, a także może powodować uszkodzenie oryginalnego lakieru.
  • PDR (Paintless Dent Removal): Innowacyjna metoda, która pozwala na usuwanie wgnieceń bez ingerencji w oryginalny lakier. Jest to szybsze, tańsze i bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie.

Naprawa wgnieceń na samochodzie w domu: porady i metody

Tak, istnieje wiele sposobów na usunięcie wgnieceń na samochodzie w zaciszu domowym. Oto kilka z nich:

1. Płunga lub przyssawka: To jedna z najprostszych i najbardziej dostępnych metod. Płunga może być używana do wyciągania małych wgnieceń, jeśli wokół uszkodzenia znajduje się wystarczająco gładka i płaska powierzchnia.

2. Ciepło i zimno: Podgrzanie uszkodzonego miejsca suszarką do włosów, a następnie szybkie schłodzenie, np. za pomocą sprayu do czyszczenia komputerów, może spowodować rozszerzanie i kurczenie się metalu, co czasami pozwala na wydostanie się wgniecenia na zewnątrz.

3. Zestaw do usuwania wgnieceń bez lakierowania (PDR): Istnieją specjalne zestawy zawierające narzędzia do wyciągania wgnieceń bez uszkodzenia lakieru. Mogą być one trudniejsze w użyciu, ale zapewniają bardziej profesjonalny efekt.

4. Wypełnienie wgnieceń i lakierowanie: Jeśli wgniecenie jest wystarczająco głębokie i nie można go wyciągnąć, można je wypełnić specjalnym wypełniaczem, a następnie pomalować powierzchnię.

Pamiętaj, aby przed zastosowaniem którejkolwiek z tych metod dokładnie oczyścić powierzchnię i upewnić się, że jest ona sucha. Należy również wziąć pod uwagę, że niektóre metody mogą wymagać pewnej wprawy i precyzji, aby nie spowodować dodatkowych uszkodzeń samochodu. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, lepiej zwrócić się do profesjonalistów.

Aby dowiedzieć się więcej o kosztach usuwania wgnieceń bez lakierowania, odwiedź stronę: usuwanie wgnieceń bez lakierowania cennik: https://pdr.auto.pl/blog/cennik-uslug-pdr/

Pamiętaj, że usuwanie wgnieceń bez lakierowania może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i przywrócenie pięknego wyglądu Twojemu samochodowi.

Statystyki dotyczące wgnieceń na samochodach w Polsce:

Według statystyk, w Polsce większość lekkich stłuczek ma miejsce w warunkach miejskich, gdzie gęstość ruchu jest wysoka, a kierowcy często muszą manewrować w ograniczonej przestrzeni. To prowadzi do zwiększenia prawdopodobieństwa pojawienia się wgnieceń i zarysowań na karoserii samochodów.

Pamiętaj!

Nawet niewielka wgniotka może doprowadzić do rozwoju korozji, dlatego nie warto odkładać jej naprawy. A jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług serwisu, wybieraj sprawdzone miejsca z dobrymi opiniami, aby uniknąć dodatkowych uszkodzeń Twojego auta.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl