TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Upewnij się, że wiesz co robisz pożyczając przez internet

Środa, 04 lipca 2018 o 10:36, autor: 0
Upewnij się, że wiesz co robisz pożyczając przez internet

Pożyczanie przez internet to rozwiązanie cieszące się coraz większym uznaniem wśród polskich konsumentów. Dwie kwestie nie ulegają wątpliwości: dynamiczny rozwój całego sektora pożyczkowego, a także profesjonalizacja firm pozabankowych, które obecnie pod względem standardów obsługi klienta bardzo często przewyższają niektóre banki.

Czy jednak oznacza to, że pożyczając pieniądze przez internet jesteśmy całkowicie wolni od jakiegokolwiek ryzyka? Niestety nie. Chociaż ogromna większośc firm pozabankowych działających na polskim rynku to podmioty rzetelne, nierzadko mające na koncie liczne nagrody i certyfikaty jakości, to jednak również w tej branży, tak samo jak wszędzie indziej, zdarzają się przysłowiowe czarne owce.

Co więcej, jak dowiadujemy się z tego artykułu https://chwilowkidlasprytnych.com/pozyczki-pozabankowe-chwilowki-online-bez-bik-big-krd-zaswiadczen-na-raty-dowod/, pożyczyć pozabankowo online jest niezwykle łatwo, przez co wielu klientów zapomina o tym, że przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki chwilówki należy dokładnie zastanowić się nie tylko nad przeznaczeniem pieniędzy lecz również nad naszą zdolnością do spłaty zobowiązania. Co prawda, w porównaniu z różnego rodzaju "trickami" stosowanymi przez banki oferta firm pożyczkowych jawi się jako bezpieczna i wiarygodna, jednak dla własnego dobra i tak powinniśmy zachować pewną ostrożność oraz zdrowy rozsądek.

O czym warto pamiętać pożyczając online?

Pierwsza i najważniejsza kwestia to oddzielenie firm rzetelnych od podmiotów, które dla własnego dobra powinniśmy omijać szerokim łukiem. Jak tego dokonać? Na samym początku warto sprawdzić, czy dany podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Jak doskonale wiadomo, niesławna firma Amber Gold widniała na tej liście przez długie miesiące. Wielu klientów mogło więc uniknąć problemów po prostu sprawdzając rzetelność wzmiankowanego podmiotu.

Co jeszcze? Niewątpliwie ogromne znaczenie ma renoma danej firmy pożyczkowej, czyli inaczej mówiąc opinia, jaką cieszy się dana firma pożyczkowa wśród klientów. W przypadku najbardziej znanych firm nie musimy obawiać się żadnych problemów (co oczywiście nie zwalnia nas z obowiązku dokładnego czytania dokumentów, jakie podpisujemy). Jeżeli zaś chcemy zaciągnąć pożyczkę online w firmie mniej znanej, potrzebny nam będzie dokładniejsza  analiza. Przydatne mogą tutaj być przede wszystkim różnego rodzaju fora internetowe poświęcone firmom pozabankowym: jeżeli opinie na temat danej firmy są utrzymane w negatywnym tonie, bezpieczniej będzie poszukać innego pożyczkodawcy.

Mierz siły na zamiary i dokładnie czytaj umowę

Drugi rodzaj zagrożeń (o ile w tym wypadku owo określenie jest adekwatne) najczęściej wiąże się z naszą niechlujnością. Bardzo często zamiast dokładnie zapoznać się z treścią umowy przedstawianej nam przez firmę pożyczkową, bazujemy tylko i wyłącznie na tym, co pokaże nam internetowa porównywarka pożyczek online. Gdzie jest problem? Narzędzia do porównywania ofert firm pozabankowych nie podają wszystkich informacji, na przykład w zakresie kosztu pożyczki.

Niezwykle istotne znaczenie ma również analiza naszej zdolności finansowej. Pożyczki online są obecnie naprawdę łatwo dostępne: wypełnienie krótkiego formularza i nierzadko już po kilkunastu minutach mamy pieniądze na koncie. Niekiedy sprawia to, że pożyczamy zbyt dużo w stosunku do naszych potrzeb albo też zbyt dużo w stosunku do naszych zdolności finansowych. Przed zaciągnięciem pożyczki pozabankowej należy więc dokładnie określić, jaka kwota naprawdę jest nam potrzebna a także, przede wszystkim, jaką kwotę będziemy w stanie spłacić bez opóźnień. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl