TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa na przebudowę drogi Stare Strącze - Lipinki podpisana!

Wtorek, 28 września 2021 o 08:43, aktualizacja Czwartek, 30 września 2021 o 10:49, autor: 0
Umowa na przebudowę drogi Stare Strącze - Lipinki podpisana!

24 września 2021 r. w Zielonej Górze została podpisana umowa o przyznanie pomocy na realizację inwestycji pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1017F Stare Strącze – Lipinki w km 0+000 do 1+655. W imieniu Powiatu Wschowskiego umowę podpisali Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą, Zarząd Województwa Lubuskiego reprezentował Marszałek Stanisław Tomczyszyn.

Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 6 000 000 zł, z czego Powiat Wschowski pozyskał 3 000 000 zł, natomiast wkład własny do przebudowy pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława - 2 000 000 zł i Powiatu - 1 000 000 zł. W ramach projektowanej przebudowy odcinek od drogi wojewódzkiej do końca zabudowań w Starym Strączu zyska nową, asfaltową nawierzchnię. Pozyskane środki mają służyć wsparciu lokalnego rozwoju obszarów wiejskich poprzez poprawę stanu infrastruktury drogowej. Warto zaznaczyć, że równolegle z inwestycją powiatową, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. wykona projekt kanalizacji sanitarnej Starego Strącza. Przy okazji prac budowlanych realizowanych przez Powiat Wschowski, ZWiK Sława wykona na tym odcinku I etap kanalizacji Starego Strącza. W przyszłości powstały odcinek zostanie przyłączony do sieci kanalizacyjnej.

Operacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, poddziałanie „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl