TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie z gminy Szlichtyngowa wzięli udział w „Gwieździe Mocy” (FOTO)

Czwartek, 25 maja 2023 o 18:28, autor: 0
Uczniowie z gminy Szlichtyngowa wzięli udział w „Gwieździe Mocy” (FOTO)

W dniach 16 i 17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej odbył się Program Profilaktyczny pn. "Gwiazda Mocy". Inicjatywa skierowana była do uczniów klas VI i VII ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Szlichtyngowa, ich rodziców oraz nauczycieli. Program, zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Szlichtyngowa i Fundacji Instytut Górnictwa Przyszłości z siedzibą w Lubinie, przyniósł wiele korzyści i wzbudził duże zainteresowanie.

Cele programu Gwiazda Mocy

Głównym celem programu było przekazanie młodzieży wartościowych treści, takich jak dążenie do marzeń, wiara we własne możliwości, radzenie sobie w sytuacjach trudnych, umiejętność pomagania innym oraz umiejętne proszenie o pomoc. Program "Gwiazda Mocy" skupiał się również na skutecznym zapobieganiu zagrożeniom związanym z depresją, przemocą, pornografią, alkoholem i narkotykami.

Warsztaty

W ramach programu, specjalnie przeszkoleni trenerzy przeprowadzili 7 godzin lekcyjnych podzielonych na dwa mityngi. Warsztaty obejmowały różnorodne tematy, które miały na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności uczestników. Młodzież miała okazję uczyć się o ważnych aspektach życia, takich jak budowanie pozytywnego podejścia do siebie i innych, radzenie sobie ze stresem, negocjowanie relacji interpersonalnych oraz skuteczne komunikowanie się.

Działania

Program Profilaktyczny "Gwiazda Mocy" mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu udzielonemu przez Gminę Szlichtyngowa oraz Fundację Instytut Górnictwa Przyszłości z siedzibą w Lubinie. Całkowity koszt realizacji programu wyniósł 7 500,00 zł, z czego połowa, czyli 3 750,00 zł, została sfinansowana przez wspomnianą fundację.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl