TworzymyGłos Regionu

reklama

Szukam lepszej drogi w życiu. Przystanek Wschowa w drodze do Santiago de Compostela

Piątek, 22 marca 2019 o 16:06, aktualizacja Środa, 03 kwietnia 2019 o 13:44, autor: 5
Szukam lepszej drogi w życiu. Przystanek Wschowa w drodze do Santiago de Compostela

Marcin Olejniczak z Wrześni wyruszył 17 marca z rodzinnego domu, by pokonać około 3500 kilometrów i w okolicach połowy czerwca dotrzeć do Santiago de Compostela. 22 marca pojawił się we Wschowie. Tutaj będzie nocował, a dzień później ruszy dalej.

Marcin podróżuje szlakiem św. Jakuba przez województwa wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie. Granicę z Niemcami będzie przekraczał w Zgorzelcu. Od 17 marca pokonał już 160 kilometrów.

- Zostało mi jeszcze prawie 3400 kilometrów - mówi - jedyne co mnie martwi to pęcherze, które się pojawiły na stopach. Tak się stało już pierwszego dnia z powodu złego doboru butów. Buty co prawda zmieniłem na właściwe, ale przez pewien czas będzie problem z uporaniem się z pęcherzami. Mam nadzieję, że będzie z dnia na dzień lepiej, ale dłuższe dystanse będę pokonywał za jakiś czas. 

Pomysł na podróż do Santiago de Compostela zrodził się rok temu.

- Od niedawna zacząłem myśleć intensywnie o pielgrzymce, a samą decyzję podjąłem na tydzień przed wyruszeniem w trasę - mówi Marcin Olejniczak.

 Względy duchowo-religijne i krajoznawcze popchnęły Marcina do tej pielgrzymki, jak również możliwość poznawania nowych ludzi.

- Niosę też kilka intencji - opowiada - są to intencje osób mi bliskich, jak i ludzi, których nie znam, a którzy kontaktują się ze mną podczas podróży, prosząc, aby ich sprawy zanieść do Santiago de Compostela. Nie ukrywam też, że szukam lepszej drogi w życiu. Będę więc w czasie pielgrzymki niósł własne troski i troski innych.

W okolicach połowy czerwca Marcin powinien dotrzeć do celu. Nie nastawia się, że uda się dokładnie w wyznaczonym terminie dotrzeć na miejsce. Być może uda się tydzień wcześniej, a może miesiąc później.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Marcin
22.03.2019 16:39

No to dobrej drogi Panie!!!

avatar
~KP
22.03.2019 18:53

Bueno Camino Marcin :)

avatar
~pozytywny
22.03.2019 22:12

Niech Bóg Pana prowadzi i daje siłę pokonywania drogi i własnych słabości. Santiago jest piękne a św Jakub wynagrdzi trud.

avatar
~Tom
22.03.2019 22:35

W lipcu będę w Santiago

avatar
~Nat
23.03.2019 21:37

Marcin - Wielki szacun !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl