TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa: Umowa na przebudowę ulic i wymianę wodociągów podpisana!

Środa, 29 marca 2023 o 13:30, aktualizacja Środa, 29 marca 2023 o 13:40, autor: 3
Szlichtyngowa: Umowa na przebudowę ulic i wymianę wodociągów podpisana!

Burmistrz Miasta i Gminy, Jolanta Wielgus, wraz ze skarbnikiem, Dorotą Raczycką, podpisały umowę na realizację zadania inwestycyjnego „Przebudowa ulicy Browarowej, Polnej i części ulicy Miodowej w mieście Szlichtyngowa wraz z wymianą sieci wodociągowej w formule zaprojektuj i wybuduj”. Przy zawarciu umowy obecni byli radni Rady Miejskiej Szlichtyngowa: Krystyna Felińska, Wojciech Krygier, Stanisław Łynko i Waldemar Rodak.

Inwestycja obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych, polegających na kompleksowej przebudowie dróg wraz z wymianą sieci wodociągowej i jej rozbudową. W ramach przebudowy drogi wykonane zostaną nowe konstrukcje jezdni: na ulicy Browarowej, części ulicy Polnej od budynku Wschowska 1 do Polna 4 i części ulicy Miodowej – powstanie nawierzchnia z betonu asfaltowego, natomiast zgodnie z wytycznymi Lubuskiego Konserwatora Zabytków nawierzchnia pozostałej części ulicy Polnej ułożona będzie z kamienia polnego. Wykonane zostaną także utwardzone pobocza z kostki betonowej, miejscowo chodniki, nowa kanalizacja deszczowa, nowe słupy i oprawy stylowe oświetlenia ulicznego oraz kanał technologiczny. Przy ulicy Browarowej powstaną także wydzielone miejsca postojowe. Wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu tj. na ulicy Polnej, Browarowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, powstanie także nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość zadania to kwota 4 483 983,60 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych – edycja 2 w kwocie 4 161 000,00 zł.

- Zadanie to przyczyni się do poprawy i wzrostu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza dzieci idących ulicą Browarową do szkoły. Wykonane prace przywrócą blask ulicom historycznego zespołu budowlanego i założenia urbanistycznego miasta Szlichtyngowa wpisanego do rejestru zabytków – mówi Burmistrz Jolanta Wielgus. Termin realizacji całego zadania to 16 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym 9 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej.

Realizacja tej inwestycji przyniesie gruntowną przebudowę ulic w centrum miasta Szlichtyngowa. Planowane prace, jak wymiana sieci wodociągowej, przebudowa dróg i wprowadzenie nowej organizacji ruchu, przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze dla mieszkańców i turystów. Ponadto, wykonane prace przywrócą ulicom historycznego zespołu budowlanego i założenia urbanistycznego miasta Szlichtyngowa, które zostały wpisane do rejestru zabytków.

Warto podkreślić, że inwestycja została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych – edycja 2 w kwocie 4 161 000,00 zł. Dzięki temu, mieszkańcy Szlichtyngowa będą mieli nowoczesne drogi, a jednocześnie zachowane zostaną historyczne walory miasta.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Chod – Dróg” z siedzibą w Krobi. Podpisano także umowę na nadzór inwestorski w branżach: drogowej, instalacyjnej – sanitarnej, instalacyjnej – elektrycznej z firmą KRAKEN z Głogowa o wartości 50 000,00 zł. 

Termin realizacji inwestycji wynosi 16 miesięcy od daty zawarcia umowy, z czego 9 miesięcy to czas na opracowanie dokumentacji projektowej. W najbliższym czasie zostanie także ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania polegającego na przebudowie dwóch kolejnych ulic w Szlichtyngowie – Cichej i Sienkiewicza, również położonych w historycznym centrum miasta.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~mieszkanka
29.03.2023 13:59

wreszcie

avatar
~marianek
30.03.2023 10:17

wszystko ładnie, pięknie i na pokaz, a co z resztą dróg??? przecież pani burmistrz wszędzie wprowadza oszczędności, obecnie nawet latarnie uliczne nie świecą. iść do pracy o godz. 6.00, gdzie jeszcze jest ciemno i przejść przez ulicę to nie lada wyzwanie.

avatar
~mieszkaniec
31.03.2023 09:00

Z tymi lampami to rzeczywiście jakaś wielka chryja, wieczorem ciemno, rano ciemno. Jeśli tak Pani burmistrz szuka oszczędności to niech obniży sobie pensję z 20 tys. zł. na 14tys. i w ten sposób znajdą się środki na oświetlenie. Mieszkańcy płacą najwyższe podatki i mają prawo żądać aby bezpiecznie poruszać się po mieście. Wczoraj o godz. 20,00 ciemność całkowita, przejście przez ulicę przy takim natężeniu ruchu to całkowita ruletka, gdyż kierowcy jadą na światłach mijania i mogą nie zauważyć przechodzących przez jezdnię. Myślę, że ktoś z otoczenia P. burmistrz czyta te komentarze i zabiorą się za sprawę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl