TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa: Gala „Czytelnik Roku 2022” w Bibliotece Publicznej

Piątek, 12 maja 2023 o 13:18, aktualizacja Piątek, 12 maja 2023 o 13:57, autor: 0
Szlichtyngowa: Gala „Czytelnik Roku 2022” w Bibliotece Publicznej

W Szlichtyngowej, 10 maja 2023 roku, odbyła się wyjątkowa gala wręczenia nagród "Czytelnik Roku 2022" w ramach Tygodnia Bibliotek. Wydarzenie to było nie tylko okazją do uhonorowania najaktywniejszych czytelników, ale również do podkreślenia roli książek i czytelnictwa w społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Bibliotekarze mieli ogromną przyjemność uhonorować osoby, które w minionym roku wypożyczyły największą liczbę książek. Tytuł "Czytelnika Roku 2022" został przyznany w kilku różnych kategoriach, obejmujących czytelników w różnym wieku i zainteresowaniach literackich.

Kategorie nagród

Wśród laureatów znaleźli się zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i ci w dojrzałym wieku. Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach:

Literatura dla dzieci do lat 3

W tej kategorii tytuł "Czytelnika Roku 2022" przypadł Anastazji i Marii Drewnik. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymało wspólne dziecko i rodzic, którzy nie tylko spędzają czas razem, ale również rozwijają pasję czytania od najmłodszych lat.

Literatura dla dzieci

W kategorii literatury dla dzieci nagrodzona została Zofia Kwiatkowska. Jej zaangażowanie w czytanie i zainteresowanie literaturą dla najmłodszych zasługuje na wyróżnienie i inspirację dla innych rodziców oraz dzieci.

Literatura dla młodzieży

W tej kategorii dwie osoby zostały uhonorowane tytułem "Czytelnika Roku 2022". Wiktoria Abucka i Hanna Wojtysiak pokazały, że młodzież nadal sięga po książki i czerpie z nich wiedzę i rozrywkę.

Literatura dla dorosłych

Barbara Szpatowicz oraz Jerzy Makuch zostali nagrodzeni w kategorii literatury dla dorosłych. Ich aktywność czytelnicza i zainteresowanie różnorodnymi gatunkami literackimi zasługują na uznanie. Wypożyczenie największej liczby książek wśród dorosłych czytelników wskazuje na ich nieustanne dążenie do poszerzania horyzontów intelektualnych.

E-booki

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się e-booki. Nagroda dla "Czytelnika Roku 2022" w kategorii e-booków trafiła do Pawła Ciesielskiego.

Wręczenie statuetek

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali, która była niezwykle ważnym wydarzeniem dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej. Zastępca Burmistrza, Pan Błażej Rajman, miał zaszczyt przekazać laureatom statuetki symbolicznie reprezentujące ich osiągnięcia jako Czytelników Roku 2022.

Koncert uczniów

Jednak to nie koniec atrakcji tego wyjątkowego wieczoru. Uroczystość uświetnił koncert uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności i talenty, dostarczając uczestnikom gali wyjątkowych chwil emocji i artystycznych wrażeń.

Źródło: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl