Zainteresowane organizacje prosimy zgłaszać telefonicznie pod numer 65 540-48-00 do 14 grudnia 2016 r.
Zakres szkolenia:
1. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.
2. Przepisy przejściowe – zasady rozliczeń zadań zleconych w oparciu o Rozporządzenie z 2010 roku.
3. Omówienie druku oferty – zmiany w odniesieniu do dotychczasowego druku oferty:
- wymagania w stosunku do ogłoszenia – określenie rezultatów zadania,
- nowy wymiar kosztorysu, zasady angażowania wkładu rzeczowego,
- wymogi dotyczące załączników.
- Nowa oferta stosowana przy reegrantingu.
4. Umowa realizacji zadania publicznego:
- umowa stosowana w procedurze konkursowej,
- umowa stosowana w mechanizmie małych grantów,
- umowa przy zlecaniu zadania w trybie reegrantingu,
- zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/kategoriami kosztorysu,
- przekazywanie środków jednorazowym przelewem i transzami,
- prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniem – księgowość, opis faktur i zasady odpowiedzialności za nie prowadzenie księgowości,
- procedura zwrotu dotacji,
- załączniki do umowy.
5. Sprawozdanie z realizacji zadania:
- Elementy sprawozdania,
- Rozliczenie części merytorycznej i finansowej,
- Załączniki do sprawozdania,
6. Omówienie oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów - Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.
Prowadzący: Artur Gluziński - Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie". Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego na eksperta do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013. Uczestniczy w ocenie projektów składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Stała współpraca z organami administracji publicznej: m.in. Ministerstwem Obrony Narodowej, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Regionalną Izbą Obrachunkową w Katowicach i Poznaniu, Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędami Marszałkowskimi (woj. lubuskie, zachodniopomorskie, śląskie, podkarpackie, opolskie) licznymi urzędami miast (m.in. Kraków, Katowice, Tychy, Chorzów, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Bielsko-Biała, Stargard Szczeciński, Świnoujście, Warszawa, Poznań, Wrocław, Zielona Góra, Płock, Sopot, Częstochowa, Ruda Śląska, Skarżysko-Kamienna, Kłodzko, Żory, Puck, Dąbrowa Górnicza, Tarnów, Chojnów, Suwałki, Ostrów Wlkp., Krzyż Wlkp., Cieszyn, Wałcz, Góra Kalwaria) i gmin oraz starostwami powiatowymi. Prowadzenie szkoleń w zakresie współpracy samorządu i organizacji pozarządowych, udzielanie dotacji na realizację zadań publicznych. Prowadzenie szkoleń w tym zakresie od marca 2004 roku. Ponad 1000 godzin szkoleń.
(PW)