TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła Podstawowa nr 3 pisze do minister Zalewskiej

Piątek, 23 marca 2018 o 15:52, aktualizacja Piątek, 23 marca 2018 o 19:18, autor: 34
Szkoła Podstawowa nr 3 pisze do minister Zalewskiej

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 wystosowali list otwarty do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, przedstawiając problemy z jakimi musi borykać się szkoła. W liście zarzucają, że władze gminy utrudniają działanie placówki.

Główne zarzuty wobec władz gminy polegają na zakazach utworzenia klas 4 i 7 w nowej szkole, która na mocy reformy edukacji powstała w wyniku przekształcenia gimnazjum. Pracownicy opisują swoje próby rozmowy z panią burmistrz i proszą o przyjrzenie się ich sprawie. Poniżej zamieszczamy pełną treść listu otwartego.

Wschowa, 2018-03-01

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie
ul. Zacisze 1
67-400 Wschowa

 

                                                                                                                Sz. P. Anna Zalewska
                                                                                                                Minister Edukacji

List otwarty

                 Jesteśmy pracownikami Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie. Szkoła została utworzona w wyniku przekształcenia gimnazjum w ramach reformy systemu oświaty z roku 2016.

                Byliśmy dużym gimnazjum do którego dojeżdżała młodzież z całej gminy. Baza szkoły jest znakomita, posiadamy nowoczesne pracownie i dużą sale gimnastyczną. Jako gimnazjum osiągaliśmy wiele sukcesów, co roku mieliśmy laureatów w konkursach przedmiotowych, zajmowaliśmy także czołowe lokaty w olimpiadach sportowych na poziomie województwa i kraju.

                Kiedy w życie wchodziła reforma oświaty wiedzieliśmy, że będzie ona dla nas trudna. Pragnąc dalej pracować w naszym zgranym, dobrym  zespole nauczycielskim, podjęliśmy decyzję o próbie przekształcenia gimnazjum w szkołę podstawową. Władze oświatowe i gminne zgodziły się na takie przekształcenie i obiecały pomoc. Niestety, na obietnicach się skończyło.

                Władze miasta ZABRONIŁY nam reklamowania naboru w internecie i w formie plakatowej. Już w pierwszym roku reformy zezwolono nam na utworzenie tylko dwóch klas pierwszych, mimo że mieliśmy chętnych kandydatów na trzy zespoły klasowe na pierwszym poziomie. Dostaliśmy NAKAZ odrzucenia zgłoszeń, musieliśmy przekazać innym szkołom podstawowym miasta nawet uczniów z naszego rejonu. Dostaliśmy też ZAKAZ przyjmowania uczniów do klas czwartych i siódmych.

                Pytamy czy władze oświatowe wiedzą, że mimo zgody na przekształcenie Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 3 we Wschowie władze miasta odmawiają nam zgody na nabór uczniów do klas 4 i 7, nawet dla uczniów z naszego rejonu, co jest przecież niezgodne z duchem reformy? I jaki argument słyszymy kiedy pytamy o powód? Mówi się nam, że nie, bo nie! Konsultacje z prawnikami dowodzą, że wprawdzie nie jest to działanie bezprawne ale zdecydowanie niezgodne z duchem i przepisami ustawy. Teraz w drugim roku funkcjonowania reformy NADAL nie mamy zgody na pozyskiwanie uczniów do klas innych niż pierwsze. Nie możemy uzyskać w urzędzie gminy zgody na stworzenie pozostałych klas, mimo że chcą tego rodzice i mamy takie możliwości.

                Przypominamy, że władze gminy, zgodnie z ustawą maja nawet możliwość wskazania w okresie przejściowym klas z innych szkół do przeniesienia, jeżeli może to pomóc w poprawie organizacji nowo przekształcanych gimnazjów. Dlaczego nam się tego odmawia?

                Taka sytuacja w prosty sposób prowadzi do rozbicia zespołu nauczycielskiego. Jeżeli taki był zamysł włodarzy miasta, to dlaczego pozwolono na przekształcenie gimnazjum w szkołę podstawową?

                W chwili obecnej mamy informacje od wielu uczniów z naszej gminy, że chętnie uczyliby się w naszej szkole. Do szkoły dzwonią rodzice z pytaniami o klasy czwarte i siódme. Rodzice z klas pierwszych wyrażają głośno zadowolenie z opieki i cieszą się, że mają swoje pociechy w Szkole Podstawowej nr 3. Ze względu na sytuacje finansową zamknięta będzie Szkoła Podstawowa w Przyczynie Górnej prowadzona przez stowarzyszenie . I gdzie maja według włodarzy naszego miasta kontynuować naukę uczniowie z tej szkoły? Oczywiście nie w SP3, mimo że Przyczyna Górna leży w naszym rejonie szkolnym. Do rodziców z Przyczyny Górnej przekazano informację, że mogą wybrać Szkołę Podstawową nr 1 lub Szkołę Podstawową nr 2 a nie nas!

                Kiedy trzy lata temu ze względów finansowych zamykano drugie gimnazjum w naszym mieście, pomogliśmy wchłaniając większość nauczycieli z naszej gminy. Zatrudniliśmy językowców, informatyka, nauczyciela zajęć technicznych, polonistów i nauczycieli wychowania fizycznego. Stać nas było na zaciśnięcie pasa, ograniczenie nadgodzin i pomoc ludziom w potrzebie. I co nas za to spotyka? Teraz, kiedy sami potrzebujemy pomocy, słyszymy, że poza nielicznymi wyjątkami nie ma dla nas miejsca. Czy naszą gminę stać na następnych 30 czy 40 bezrobotnych nauczycieli? Przecież ilość klas, a tym samym godzin dla nauczycieli się zwiększyła. W czym więc tkwi problem?

                Jesteśmy zaistniałą sytuacją rozgoryczeni, nie tak miała wyglądać reforma oświaty zaproponowana przez rząd w roku 2016. Zadziwiający jest także brak decyzyjności przedstawicieli miasta i radnych. Prowadziliśmy rozmowy i uzyskaliśmy zrozumienie większości radnych, ale, jak słyszymy, to rodzice powinni zabiegać o rozwój Szkoły Podstawowej nr 3, ciągle zasłaniają się suwerenem, wyborcami i nadchodzącymi wyborami. My ze swojej strony informujemy, że także jesteśmy obywatelami Wschowy i wyborcami. Damy temu wyraz w nadchodzących wyborach samorządowych, oceniając radnych, według ich zasług dla naszej szkoły.

                Prosimy Panią Minister, Szanownych Posłów, Pana Wojewodę, Panią Burmistrz i Radnych miasta Wschowy o dokonanie analizy stanu naszego systemu oświaty, przeglądu arkuszy organizacyjnych szkół i działania w celu jego uzdrowienia zgodnie z duchem reformy.

Do wiadomości:

Poseł na Sejm RP - Pan Marek Ast

Minister Pracy i Polityki Socjalnej - Pani Elżbieta Rafalska

Wojewoda Lubuski - Pan Władysław Dajczak

Lubuski Kurator Oświaty - Pani Ewa Rawa

Burmistrz MiG Wschowa - Pani Danuta Patalas

Radni miasta Wschowa

 

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (34)

avatar

avatar
~alojz
23.03.2018 17:16

dlaczego nie wysłano listu do p. Kolowej przecież to ona będzie startować na burmistrza niech załatwi milion który dokładamy do oświaty po ich reformie

avatar
~Hmmm
23.03.2018 18:30

Zgrany zespół? Proszę przypomnieć sobie sesje RM z Waszym udziałem, jak nieładnie wyrażaliście się o innych Dyrektorach i nauczycielach pozostałych dwóch podstawówek

avatar
~do Hmm
23.03.2018 19:19

Święta racja. Kiedy likwidowano gimnazjum nr 1 to nikt z nauczycieli gimnazjum nr 2 nawet pisnął ani nie zająknął się w obronie szkoły ,uczniów ,kolegów i koleżanek. Wręcz ,cieszyli się ,że to oni będą mieli z tej racji więcej godzin pracy.A poza tym teraz wypisują listy a gdzie byli przed reformą ? Nikt nie zaprotestował a teraz wysyłają skargi do ministerstwa.Wstyd .

avatar
~wschowianka
25.03.2018 00:33

Poproszę o przykład, kiedy nauczyciele gimnazjum źle się wyrażali na sesjach rady? I co konkretnie powiedzieli?

avatar
~wschowianka
25.03.2018 00:35

Skąd wiesz, że nie protestowali? Zdecydowana większość nauczycieli nie zgadza się z tą reformą, uważa ją za bezsensowną i szkodliwą. Niestety, głosy nauczycieli zostały przez rządzących zignorowane.

avatar
~do Hmm
25.03.2018 10:42

Czyżby coś mi umknęło z relacji sesji RM? Nie widziałam obrażania kogokolwiek ze strony nauczycieli gimnazjum, a oglądałam sesje, bo byłam zainteresowana zapisaniem dziecka do klasy 4 w SP 3 . Popieram starania o utworzenie innych klas w tej szkole. Pierwsza bym przeniosła tam dziecko, gdyby nadarzyła się taka okazja.

avatar
~Wschowiak
23.03.2018 18:40

A dlaczego Prokuratura Rejonowa we Wschowie nie interesuje się taką niegospodarnością. Budynki i wyposażenie za miliony z budżetu, a niewykorzystane przez tajemnicze interesy Pani Patalas. Podobno ma zamiar zakupić ten obiekt od miasta jako niepotrzebny i poprowadzi prywatna szkołę. Wybory już niedługo i trzeba sobie zrobić miękkie lądowanie.

avatar
~Norbert Czechowski
24.03.2018 12:19

Dlatego, że prokuratura nie ma podstaw, aby wszcząć postępowanie. W naszym systemie prawnym, jeżeli nie jest to bezpośrednie naruszenie dyscypliny finansów publicznych lub norm karnomaterialnych, osoby wybrane w wyborach powszechnych ponoszą jedynie odpowiedzialność polityczną. Ustrojodawca uznał, że jesteśmy na tyle inteligentnym społeczeństwem, że poprzez udział w wyborach nie dopuścimy niegospodarnych i nieuczciwych ludzi do sprawowania ważnych funkcji, a jeśli tak się stanie to natychmiast ich się pozbędziemy.

avatar
~Norbert Czechowski
23.03.2018 20:36

Bardzo podoba mi się odwołanie do ducha prawa. Największe autorytety nauki prawa administracyjnego zgodnie twierdzą, ze nad każdym przepisem ustawy istnieje wyższe piętro, piętro wartości. Wartości te muszą być uwzględniane w działaniu administracji. Każdy minister, burmistrz, radny, urzędnik tworząc i stosując prawo powinien uwzględniać aksjologię, w której dobro człowieka jest na pierwszym miejscu. Niestety wschowski magistrat szczególnie się tym nie przejmuje, a na szczeblu centralnym jest jeszcze gorzej. Niewykorzystanie potencjału byłego gimnazjum to niedorzeczność, do której inteligentna administracja nie powinna była dopuścić. Dwadzieścia lat po reformie samorządu, a u nas nadal jak w lesie.

avatar
~wschowiak
23.03.2018 21:44

Z dobrze poinformowanych żródeł do ~alojza , Kola nie będzie kandydować na burmistrza .Od kwietnia będzie pracować w MSZ. Na 100%!

avatar
~Mina
24.03.2018 20:56

Do Wschowiak Zmień źródła informacji. Będzie kandydatem na burmistrza Wschowy.

avatar
~do wschowiaka
24.03.2018 07:32

To już tak jest źle i brakuje fachowców że muszą zatrudniać trzeci garnitur ? . Coś szybko się wypalili i przewieźli na swoich sromotnie .

avatar
~ext7
24.03.2018 14:11

Oj Norbercik!!! Ja rozumiem ,że jesteś studentem prawa, a Twoi wykładowcy ,to ludzie „nadzwyczajnej kasty” tacy co to, usiłują uplastycznić twój mózg ,tak cobyś myślał tak jak oni( znaczy się wybrańcy stojący ponad prawem.) Powiedz mi proszę dlaczego środowisko prawnicze nie chce zgodzić na RÓWNOŚĆ wszystkich Obywateli RP wobec prawa?? Przecież i mnie podoba się odwołanie do ducha prawa, ale z całym szacunkiem, czy w praktyce znajduje to odzwierciedlenie?? No nie, ponieważ ta postkomunistyczna, stalinowska skamielina zwana czasami (zupełnie niesłusznie) wymiarem sprawiedliwości w głębokim poważaniu ma literę prawa. Przykładów chyba nie musze podawać .

avatar
~do ext7
25.03.2018 09:15

Panie ext7 swoją wiedzę czerpiesz pewnie z tv albo z radia ? . A wiesz pan że te instytucje kłamią na potęgę ? . Czy miał pan do czynienia kiedykolwiek z wymiarem sprawiedliwości osobiście ? . Pan słuchając radia czy oglądając tv przyjmujesz dawkę kłamstwa nawet nie zdając sobie z tego . No i te przykłady których pan nie chcesz podawać . A szkoda bo te przykłady nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości .

avatar
~FWS
24.03.2018 17:24

Nie pamieta wół...państwo z SP nr 3 ( będąc wtedy nauczycielami Gimnazjum nr 2) nie zrobili NIC aby pomóc nauczycielom z likwidowanego swego czasu Gimnazjum nr 1. A teraz działają w sposob bardzo niekulturalny i nietaktowny.

avatar
~wschowianka
25.03.2018 00:30

A co, Twoim zdaniem, mieli zrobić?

avatar
~Zainteresowany
26.03.2018 12:14

Bzdury - klasy z Gimnazjum nr 1 przeszły w całości i z wychowawcami do Gimnazjum nr 2 - ponadto zatrudniono kilkanascie osób - nauczycieli jezykowców, wuefistów, informatyków, polonistów - najgorzej jak osoba niezorientowana mói frazwesy bez pokrycia - jak nie zrobili NIC, pomogli wielu zagrożonym bezrobociem nauczycielom.

avatar
~xd
28.03.2018 12:29

Mało tego jak uczniowie z byłego Gimnazjum nr 1 ukończyli szkołę skończyła się praca dla Nauczycieli z Gimnazjum nr 1. A w pokoju nauczycielskim dla obcych nie było miejsca. Wstyd i żenada.

avatar
~Agmar
24.03.2018 21:04

Wielka szkoda że taki list nie został przygotowany i wysłany w ubiegłym roku. Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy.

avatar
~wschowianka
25.03.2018 00:31

takie listy v=były wysyłane w ubiegłym roku. Niestety, bez żadnego skutku.

avatar
~do zaiteresowany
26.03.2018 15:10

To ty piszesz bzdury.

avatar
~Cała Wschowa
25.03.2018 09:22

Tą szkołę powinno się zamknąć rok temu Nie było na rozpoczęcie roku szkolnego Mszy Św a szkoła nosi imię wielkiego Św patrona o którym słyszał cały świat i Polaka Jana Pawła II wsyd że w tej szkole z takim wielkim autorytetem nie ma zasad moralnych a drugą sprawą jest to że w tamtym roku nie wiedziano jak przeprowadzić mianowanie w klasach pierwszych a jak to już zrobili to zrobili to małym pomieszczeniu w którym wszyscy się cisną po trzecie jak w tamtym roku protestowali rodzice i było radio RMF FM w urzędzie miasta i gminy to nikogo nie było ani z dyrekcji ani z pracowników szkoly jedynie oprócz rodzicow i pana z radja byli radni pani przewodnicząca rady miejskiej knaflewska pan grabka pan buczek oraz inni co wspierali rodziców szkoda że nie było nauczycieli oraz dyrekcji ze szkoły podstawowej nr 3 a teraz listy piszą bo tak najlatwiej i nie trzeba się podpisać z imienia i nazwiska a w razie problemow dyrekcja powie że oni nic nie pisali a ten list mógł napisać niesforny pracownik który działa na nie korzyść szkoły i chce popsuć dobre relację miedzy wladzami gminy a dyr szkoły prawda panie dyrektorze

avatar
~Rozczarowana Mama
25.03.2018 17:04

Zgadzam się z przedmówcą. W zasadzie w jednej i drugiej sprawie. Na spotkaniach z rodzicami pan dyrektor zachęcając do swojej szkoły obiecywał cuda. Mało, że ślubowanie klas pierwszych nie wypadło najlepiej, to jeszcze nie widać obiecanych rewelacji. Obiecywał wiele ciekawych rzeczy, których na spotkaniu nie zdradził, żeby jak twierdził, inni nie wykorzystali pomysłów. Nic takiego nie zaobserwowałam, ale może nie tego powinnam oczekiwać. Natomiast w zeszłym roku do SP 3 nie dostało się dziecko mojej znajomej, mimo, że było z rejonu, bowiem pan dyrektor przyjmował dzieci, choć wiedział, że ma zgodę na utworzenie dwóch klas I. Do SP 3 dostały się dzieci spoza rejonu, a dla z rejonu zabrakło już miejsc. I kto tu robi złą reklamę szkole - sam pan dyrektor i nauczyciele, nie wywiązując się z obietnic. Po raz drugi nie podjęłabym podobnej decyzji, choć cały czas mam nadzieję, że coś się zmieni.

avatar
~mmmm
25.03.2018 21:40

Odnośnie dyrektora SP 2 . Powinien być zakaz wielokrotnego startowania na dyrektora tej samej placówki. To rodzi patologie. Bycie 20 lat na tym samym stołku......

avatar
~Anna
25.03.2018 22:59

Nie przypominam sobie by nauczyciele Gimnazjum nr 2 źle mówili o nauczycielach z Gimnazjum nr 1. Nie wiem co nauczyciele z Gimnazjum nr 2 mogli zrobić dla nauczycieli z likwidowanego gimnazjum, wiem natomiast, że wielu z nich otrzymało pracę w Gimnazjum nr 2. Wydaje mi się, że takie kłótnie są bezsensowne. Dla dobra naszych dzieci i młodzieży powinniśmy zawalczyć o szkołę nr 3. To najnowocześniejszy budynek szkolny na terenie miasta, ma salę gimnastyczną i nie można dopuścić by taki budynek przeszedł w prywatne ręce. To tu ma być szkoła dla naszych dzieci, które powinny uczyć się w godnych warunkach, w dużych jasnych klasach, od ósmej do czternastej, a nie siedzieć w sutenerze czy na strychu i rozpoczynać lekcje o jedenastej godzinie. Ta szkoła powinna zjednoczyć wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci i młodzieży. Wielu rodziców z różnych klas chce posłać dziecko do tej szkoły i nie może. Dlaczego nie może? Przecież to my rodzice powinniśmy mieć możliwość decydowania o edukacji dziecka. Od września nie będzie szkoły w Przyczynie, może można dać tym dzieciom szansę skończenia podstawówki w grupie którą znają, w szkole nr 3. Nie traktujcie tych dzieci jak przedmioty, które zostaną porozrzucane po różnych szkoła i klasach. Jakie szanse ma na integrację w nowym zespole młodzież w klasie ósmej, siódmej. Szanowni państwo zakończcie waśnie i spory, pomyślcie o dziecku bo ono powinno być najważniejsze. A co do dyrektora i nauczycieli nowej szkoły nr 3 to nie są oni ani lepsi, ani gorsi od nauczycieli z innych szkół we Wschowie.

avatar
~Do Anny
26.03.2018 15:24

Jakie to ma z Piszesz ,że dla dobra dzieci trzeba zawalczyć o szkołę nr 3. Czy ta walka i ewentualne zwycięstwo ma doprowadzić do tego ,że szkoła nr 3 przejmie wszystkie dzieci z terenu miasta a pozostałe dwie szkoły mają być opuszczone ? Czy wtedy nie będzie podobnie ,że szkołach nr 1 i nr2 ,ostaną dwie lub trzy klasy i trzeba będzie je likwidować a dzieci przenieść do szkoły nr 3 ? Wszyscy powinni wiedzieć ,że reforma ,którą wprowadziło pis doprowadzi do likwidacji której ze szkół. Ja uważam ,że najlepszą szkołą podstawową jest szkoła nr 2 ,potem nr 1 a dopiero potem nowa nr3 .Z każdą z nich miałam przyjemność i powiedzmy ..nieprzyjemność współpracować i dlatego mam takie a nie inne zdanie. Zapytam jeszcze - w której szkole dzieci siedzą w sutenerze i po ciemku ? Apelujesz o spokój ,ale sama podjudzasz i piszesz coś czego nie ma ,chyba po to ,żeby rozjątrzyć ,zohydzić inne szkoły ,bo Tobie bliżej do sp 3.

avatar
~Były uczen
26.03.2018 12:29

Mam nadzieję że ta szkoła wygra z tutejsza władza. I sama będę mogła posłać za dwa lata moje dziecko do szkoły do której sama uczęszczalam i byłam bardzo zadowolona. Wspaniali nauczyciele. Ludzie trzeba walczyć o tak wspaniale miejsce. Ta szkoła jest najlepsza we Wschowie i najnowsza. We Wschowie nie potrzeba aż tak dużej szkoły prywatnej więc to bezsensu żeby otwierać. Mam nadzieję że dawne gimnazjum będzie szkoła podstawowa numer 3 i moje dzieci będą mogły tam chodzić tak jak ja chodziłam. I złego słowa o nauczycielach nie mogę powiedzieć bo są kompetentni i potrafią pomoc. Ta SZKOŁA POWINNA ZOSTAĆ I ŻYCZĘ TEGO Z CAŁEGO SERCA I WIERZĘ ŻE SIĘ UDA. Trzeba będzie chodzić rozmawiać aż do skutku.

avatar
~Wygramy!!
26.03.2018 17:02

Moim zdaniem to o byłym gimnazjum nr 2 najwięcej się słyszy więc mam nadzieję że teraz jako podstawówka nr 3 tez będzie o niej głośno jak zawsze bo konkursy i inne zawody prawie zawsze wygrywała ta szkoła bi poziom nauki ma bardzo dobry sama o tym wiem wyszłam z podstawówki nie powiem której z dużymi brakami pisząc test na wejście ledwo cokolwoek napisałam. A wychodząc z gimnazjum nr 2 wtedy prawie Max punkty że wszystkiego i to dzięki takim wspaniałym nauczyciela z tej szkoły. Są oni super i życzę powodzenia jestem z wami zawsze :) pozdrawiam była uczennica

avatar
~do wschowianka
26.03.2018 18:36

Piszesz, że wszyscy nauczyciele byli przeciwni reformie, ale gdy zbierane były podpisy nauczycieli przeciwko reformie, gdzie trzeba było podać swoje imię i nazwisko, najmniej było (o dziwo) nauczycieli z Gimnazjum nr 2. Poza tym nie walczy się o swoją szkołę kosztem innych szkół, a tak było w poprzednim roku i w tym jest podobnie. Zorganizowano spotkanie z wybranymi radnymi (tymi przychylnymi szkole), na który ustalono, że wszystkie szkoły "oddadzą" klasy siódme do nowo powstałej szkoły, napisano pismo, które jeszcze przed sesją wysłano do pani kurator. Na spotkanie to (podobne miało miejsce w tym roku) nie zaproszono żadnego dyrektora czy przedstawiciela rady pedagogicznej z żadnej szkoły podstawowej z gminy. Dopiero na sesji próbowano mówić, że chcą rozmawiać. Według Ciebie, taki sposób załatwiania sprawy jest uczciwy? I tak powinna wyglądać walka "o dobro dzieci"?

avatar
~Joanna
27.03.2018 22:39

Pragnę z tego miejsca pogratulować Pani Minister Zalewskiej. Reforma osiągnęła swój cel. Wszyscy skaczą sobie do gardeł, nauczyciele skłóceni, radni, dyrektorzy również. Czyż nie o to chodziło, stworzyć jeszcze większy chaos, jako przykrywkę dla nieudolnych rządów, wy się kłóćcie, a my w tym czasie rozwalimy kraj. Na prawdę, chylę czoła.

avatar
~xd
28.03.2018 12:26

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 walczycie o swoje kosztem innych szkół. Szykalujecie i obrażacie nauczycieli z innych szkół w naszym mieście. Moje dziecko trzy lata chodziło do Waszej szkoły jeszcze jak byliście Gimnazjum - chaos samowolka a wręcz beznadzieja. Piszecie że jesteście zgranym zespołem a jeden drugiemu wbiłby nóż w plecy tacy jesteście zgrani. Chieliście szkołę Podstawową to budujcie ją od podstaw od klasy pierwszej. Chcecie innym szkołom "pozabierać" dzieci i budować swoją szkołę na bazie i osiągnięciach oraz ciężkiej pracy nauczycieli innych szkół. Poszukajcie pracy w szkołach średnich tam za chwilę będzie brakowało nauczycieli, ale jak się zasiedziało w jednym miejscu i ma się ciepłe gniazdko w którym niewiele się robi a ma się ciepły etacik to tak niestety jest. Dalibyście spokój jesteście śmieszni.

avatar
~rodzic
28.03.2018 16:42

Nauczyciele SP3 i Gimnazjum nr 2 nie są wcale zgranym zespołem....obgadują się nawzajem i kopią pod sobą dołki...zachowują się jak przedszkolaki...Wiem, bo miałam wielką nieprzyjemność tam pracować....Atmosfera po prostu nie do zniesienia...szeptania po kątach i głupie uśmiechy...Zapytajcie rodziców obecnych klas pierwszych, czy wszyscy są zadowoleni. Nie!!!! Ale o tym się nie mówi. "Wychowawczyni mojego dziecka ciągle krzyczy i jest zbyt oschła w stosunku do dzieci"- cytat jednej z mam pierwszoklasisty...

avatar
~Do rodzica
28.03.2018 19:06

A ja jestem zadowolona. Moja córka chodzi do szkoły z chęcią . I złego słowa nie powiem na żadnego nauczyciela ani na przemiłom obsługę. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych i zawistnych

avatar
~Cygan
29.03.2018 15:58

Czy Wy zdajecie sobie sprawę że przez Wasze chore zapędy nauczyciele innych szkół stracą pracę a przez utworzenie 3 dużej podstawówki już część straczła?! Ale o tym nie mówicie oprócz czubków własnego nosa nic innego nie widzicie. Wstyd i żenada

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl