Na początku semestru wszyscy uczniowie zostali przeszkoleni w korzystaniu z tej platformy. Od samego początku uczniowie z entuzjazmem podeszli do wdrożonej platformy i aktywnie na niej pracują. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie platformy w naszej szkole przede wszystkim, aby urozmaić sposób przyswajania wiedzy naszym uczniom - mówi dyrektor SP nr 1, Maciej Grabianowski. Dzisiaj nie uciekniemy od tego, że uczniowie siedzą przy komputerach, więc dlaczego nie wykorzystać tego dla celów edukacyjnych. Nie zrezygnowaliśmy z tradycyjnych zadań domowych i z tradycyjnych lekcji. E-nauczanie ma być nową, atrakcyjną formą wspomagającą proces dydaktyczny.
Za pośrednictwem platformy e-nauczanie nauczyciele mogą m.in. wymieniać się doświadczeniem, tworzyć wirtualne klasy, przeprowadzać sprawdziany przy wykorzystaniu komputera, wzbogacać materiały dydaktyczne o multimedia i przeprowadzać szczegółową analizę potrzeb uczniów. Oprócz możliwości rozwiązywania zadań domowych na platformie, zarówno rodzice jak i nauczyciele będą mięli możliwość tworzenia lekcji interaktywnych - wyjaśnia dyrektor.
Platforma pozwala uczniom pogłębiać i uzupełniać swoją wiedzę. Różnorodne techniki prezentacji i zastosowane metody sprawiają, że uczniowie są lepiej zmotywowani do pracy.
Platforma jest w całkowicie bezpłatna dla uczniów i rodziców, ponieważ ciężar finansowania wzięła na siebie szkoła. Osoby, które nie mają w domu komputera z dostępem do Internetu mogą korzystać z platformy w szkole.
Reasumując e-nauczanie ma przyczynić się do indywidualizacji procesu nauczania oraz podnoszenia jakości pracy szkoły. Uczniowie mają możliwość poszerzać zdobytą wiedzę w sposób tradycyjny wykorzystując nowoczesne technologie.
(JOc/foto: archiwum)