TworzymyGłos Regionu

reklama

Święto Flagi we Wschowie.

Otwarcie placu zabaw przed Ratuszem (VIDEO)

Poniedziałek, 02 maja 2022 o 20:43, aktualizacja Poniedziałek, 02 maja 2022 o 20:59, autor: 4
Święto Flagi we Wschowie.

We Wschowie rozpoczęły się obchody Patriotycznej Majówki. Dziś (2 maja) przed Ratuszem rozłożono gigantyczną biało-czerwoną flagę i odśpiewano hymn narodowy. Wydarzenie było okazją do otwarcia sezonowego placu zabaw na wschowskim Rynku. Atrakcji dla dzieci i opiekunów nie brakowało.

Organizatorzy - Centrum Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy - przygotowali szereg aktywności. Dzieci mogły zjeść lody i watę cukrową, pobawić się na placu zabaw oraz wziąć udział w grach i zabawach z animatorami z Agencji Eventowej Show Time. Dla dorosłych przygotowana została specjalna strefa z leżakami. Mieszkańcy otrzymali również biało-czerwone flagi i balony.

Plac zabaw powstał z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka. Dzieci będą mogły korzystać z niego aż do 30 września, oczywiście bezpłatnie.

W organizację wydarzenia włączyła się również społeczność szkolna z SP 1 we Wschowie, Stowarzyszenie WIP oraz Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej.

Organizatorzy Patriotycznej Majówki zapraszają na obchody związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja. W planach:

10:00 - Uroczystości patriotyczne pod pomnikiem przy ul. Łaziennej

11:00-13:00 - Bieg Konstytucji - biegi dla każdego: w różnych dystansach i kategoriach wiekowych - Park Tysiąclecia (nad stawami)

13:00-17:00 - Holi Święto Kolorów - Park Tysiąclecia (nad stawami), animacje i zabawy dla dzieci,

13:00 - Wyrzut "Biało-Czerwony"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
02.05.2022 21:06

Piękna podniosła uroczystość potwierdzająca naszą tożsamość. Dało się również słyszeć, że plac zabaw, to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Nie trzeba być pedagogiem by wiedzieć, że lepsze to, niż ciągłe patrzenie w smartfona. I jeszcze jedna refleksja mnie naszła podczas dzisiejszego, uroczystego spotkania, a mianowicie całkowity brak [obecna była tylko przewodnicząca] naszych radnych. Naprawdę Państwo nie czujecie potrzeby takiej obecności? Nagle wszystkim przeszkodziły bardzo ważne sprawy? Jakoś wierzyć mi się nie chce.

avatar
~DO POWYŻE-FLAGA
03.05.2022 09:30

A czy w Wschowskim powiecie jest coś takiego jak Rad Powiatowa ????. Czym i kim się tak na prawdę na co dzień ta żeńska pod kierownictwem lokalnego pisu zajmuje ?????. Widzimy ich tylko przy okazji zwoływania posiedzeń tak zwanych """ dietowych """".

avatar
~kondi
03.05.2022 09:40

Dlaczego na ratuszu wisi Ukrainska flaga skoro to jest Polska. I Polskie święto ,

avatar
~kolo
03.05.2022 14:20

A ja widziałem p.Wiesia Widerę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl