W planach są warsztaty rozwojowe dla rodziców. Od psychoterapeuty dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem i silnymi emocjami. Przepracują te uczucie na warsztatach tanecznych. Odbędzie się też cykl spotkań o funkcjonowaniu dziecka z niepełnosprawnością. Specjaliści z SOSW zaproponują pomysły na przyjemne , kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem w domu.
Nie zabraknie też wielospecjalistycznych konsultacji dla rodziców. Będą mogli otrzymać porady dotyczące zachowań i ewentualnej diagnozy. W planach są spotkania integracyjne dla biorących udział w projekcie. Rodzice wymienią doświadczenia życia osoby z niepełnosprawnością. Ukoronowaniem wszelkich działań ma być profesjonalna sesja zdjęciowa i późniejsza wystawa fotograficzna. Będzie ona okazją do poznania rodzin pozornie innych, ale takich samych. Dla których liczy się miłość, wsparcie, akceptacja.
Projekt przygotowała nauczycielka dzieci z autyzmem Joanna Michalska. Działania koordynuje prezes Stowarzyszenia i dyrektor SOSW Lucyna Kowalczykowska. Udział w projekcie bierze Jolanta Witków-Kałek - logopeda i nauczycielka uczniów z autyzmem.
(Foto: Powiat Wschowski)