TworzymyGłos Regionu

Starosta nie współpracuje. Burmistrz zaprasza radnych powiatowych

Piątek, 15 lipca 2022 o 15:23, aktualizacja Piątek, 15 lipca 2022 o 15:45, autor: 22 2346
Starosta nie współpracuje. Burmistrz zaprasza radnych powiatowych

Burmistrz Konrad Antkowiak zaprosił radnych powiatu wschowskiego z terenu gminy Wschowa na spotkanie, którego tematem będzie narastający problem braku współpracy ze strony Starosty Powiatu Wschowskiego Andrzejem Bielawskim oraz Zarządu Powiatu Wschowskiego z gminą Wschowa.

- Z przykrością muszę podsumować ostatnie miesiące kontaktów ze starostą Andrzejem Bielawskim i Zarządem Powiatu Wschowskiego. Starosta nie odpowiada na pisma i zaproszenia na spotkania, atakuje prace Urzędu Miasta i Gminy Wschowa podczas spotkań z mieszkańcami czy w oficjalnych pismach, przekłamując przy tym fakty i podając nieprawdę. Mówię na przykład o sprawie rekultywacji składowiska odpadów w Tylewicach. Liczę, że radni powiatowi z terenu gminy Wschowa przyjmą moje zaproszenie, jakie skierowałem za pośrednictwem Przewodniczącej Rady Powiatu Wschowskiego i uda nam się porozmawiać oraz ustalić wspólne możliwości pracy ze starostą i kierowanym przez niego Zarządem Powiatu Wschowskiego. Najważniejszym jest rozwiązywanie problemów istotnych dla mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Od początku kadencji zależy mi, by zbudować wspólnotę i przekonać jak najszerszą część społeczeństwa, do wspólnej pracy na rzecz miasta i wsi z terenu gminy. Wierzę, że radni powiatowi wykażą się odpowiedzialnością za gminę Wschowa i przyjmą zaproszenie na spotkanie.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

avatar

avatar
~Wyborca
15.07.2022 16:25

Idą dalej w myślach p. burmistrza A. do radnych powiatu Wschowa - czy nie można by p. Bielawskiego odsunąć z stanowiska starosty ? Przecież to jest wykonalne.

avatar
~Wschowianin
15.07.2022 16:28

Jakoś włodarze pozostałych gmin Sławy i Szlichtyngowy od początku kadencji współpracują z powiatem co widać na każdym kroku …. Ten tekst to chyba piszący adresuje do siebie …

avatar
~Vfdd
15.07.2022 16:32

Wschowo obudź się i zobacz kto miesza w naszym mieście . Powiat zamiast wziąć sie za prace na rzecz naszej gminy to bawi się w jakieś gierki z Gminą

avatar
~Polak
15.07.2022 16:43

Powiaty nikomu nie są potrzebne, to tylko marnotrawstwo naszych podatków.

avatar
~Gekon
15.07.2022 21:21

Raczej można by zlikwidować gminy na rzecz powiatów.

avatar
~Gekon
15.07.2022 17:17

Jeżeli burmistrz Antkowiak nie jest w stanie porozumieć się z powiatem to może by do dymisji się podać? W akcie protestu!

avatar
~Do Gekona
16.07.2022 08:45

Ta zasada obowiązuje w dwie strony, równie dobrze może Bielawski podać się do dymisji ?

avatar
~Gekon
16.07.2022 10:38

Ad vocem. Starosta nie narzeka a burmistrz tak. Więc kto ma problem, kto sobie nie radzi? Kto może powinien rozważyć dymisję?

avatar
~mg
15.07.2022 18:02

"Od początku kadencji zależy mi, by zbudować wspólnotę..." naprawdę??????

avatar
~Zuitek
15.07.2022 18:37

Panie Antkowiak, szanuję pana za wynik wyborczy . Wschowianie wybrali pana na urząd i niestety dla Wschowy ma pan 5 lat na zrealizowanie obietnic wyborczych. Nie rozumiem czemu dał się pan wplątać w politykę przez duże P i przy każdej możliwej okazji atakuje pan rząd i tych którzy zostali wybrani przez większość Polaków. A teraz jak grunt się pali pod nogami chce pan rozmawiać z radnymi powiatowymi. Myślę że wg pana logiki powinien pan się spotkać z Wadimem Tyszkiewiczem i Waldusiem Sługockim. Razem sobie poplujecie na rząd i PIS, i będzie fajnie. Wytłumaczycie sobie wszystko PO swojemu. I jeszcze jedno, we Wschowie koło Netto zawisł Tyszkiewicz i głosi z plakatu " W służbie dla Was". Zapytaj go co zrobił dla Ciebie, oprócz plucia jadem na rząd.

avatar
~Wyborca
19.07.2022 07:05

Rząd nie został wybrany przez większość Polaków. Ma zaledwie 30 procent poparcia. Nasz system wyborczy jest chory. 70 procent Polaków cierpi z tego powodu

avatar
~olo
15.07.2022 20:27

o matko, ten gość rujnuje ratusz, o jakiej współpracy mówi? ile urzedników przewineło sie przez ten zakład ? żadna współpraca, ktoś się postawi to wylatuje, ten pan jest zapatrzony w siebie

avatar
~Mmm
15.07.2022 22:14

Czemu ma służyć to spotkanie? Burmistrz chce zbuntować radnych przeciwko staroście? Oj, Konrad nie idź tą drogą!

avatar
~Mp
16.07.2022 07:34

Burmistrz jak nie może dogadać się ze starostą niech zejdzie z tego stołka. Dziwne że Slawa zawsze się dogaduje. A nasi radni robią wszystko co im burmistrz każe.Dostaja pieniądze więc co im zależy. Oni dbają o swoją kieszeń a nie dobro mieszkańców. Takim radnym to łopatę i do roboty!!!

avatar
~kocham moje miasto bo to moja mała ojczyzna.
16.07.2022 09:30

w Starym Testamencie w Pierwszej Księdze Królewskiej jest opowieść o mądrości króla Salomona. opisuje proces dwóch matek o dziecko, wszyscy ją znają bo ukazuje madrość króla.Proponuję aby przypomnić ją sobie i wyciągnąć wnioski, bo na dzisiaj to obie strony "rozcinają" smutne .

avatar
~Ona
16.07.2022 14:17

Byłam świadkiem rozmowy, a raczej przepychanki między burmistrzem a starostą- Żenada! Tam nikt z nikim nie chce się porozumieć, każdy chce mieć rację!Każdy z nich powinien zrobić rachunek sumienia i zastanowić się na czym polega ich praca, inaczej nic nie zbudują.

avatar
~Adaś
16.07.2022 12:29

Ad. "Gekon" - forumowiczu...., w jednym się zgadzamy, mianowicie administracja państwowo jest rozdymana i bardzo kosztowna za co płaci słono podatnik. Jak szukać oszczędności to od administracji zacznijmy (redukcja o co najmniej 20%) i w uproszczeniu prawa ( napisaniu go od nowa). Pan pisze - cyt. " Raczej można by zlikwidować gminy na rzecz powiatów. " Niech Pan pomyśli...., która koszula jest bliższa ciału ( bez wątku politycznego) kto zna, kto by lepiej obsłużył, kto by lepiej zainwestował gmina czy powiat ? Gmina była, jest i będzie najbliżej obywatela więc odpowiedź traktujmy jako retoryczną. Powiat "won" ....... struktura gmina-województwo aż nadto wystarcza ....... wszystko załatwiamy w "ratuszu" i dziękujemy, minimum 1/5 urzędasom. To się tylko uda przy zmianie prawa a konkretnie przy zmianie koncepcji (filozofii) odniesienia prawo a państwo ? Ponieważ jest lobbing aby nic nie zmieniać, a status quo jest potrzebą należną za "usługę" rekomendacji i wsparcia politycznego to nawet nie marzmy o czymś takim ? Za głos i poparcie ( teraz wątek polityczny) partia MUSI zapłacić ........ a czym może ? Wy płacie (podatnicy) a my się "dorabiamy" .... z kiosku "Ruchu" na stanowisko np. w sp. skarb. państ. ....... za np. 30 tys./m. Pasuje ? Rządzącym TAK ....., wszystkim ( każdej barwie politycznej), bo to "środek płatniczy". Teraz z naszego podwórka...., czy wierzyć p. A. czy p. B. ? Pierwszy to administrator z przypadku drugi to ....... "babie lato" . Komu zaufać, z kim współpracować, z kim współtworzyć rozwój tej gminy ( bez polityki) zdecydowanie przy burmistrzu ! Nie kojarzyłbym tym razem to personalnie z p. A.. Co też może martwić - cyt " Starosta nie odpowiada na pisma i zaproszenia na spotkania, atakuje prace Urzędu Miasta i Gminy Wschowa" lub cyt.- " ...... czy w oficjalnych pismach, przekłamując przy tym fakty i podając nieprawdę." Skoro p. B. nie odpowiada na zaproszenia to rozumiem, że olał temat współpracy ? ........ za tym ( taka jest na dzisiaj konieczność admin. ) to, że burmistrz szuka u radnych wsparcia może i nie szokuje ale Oni są tam "zwarci" i chyba nic z tego nie wyjdzie ? Na pewno nic ....... ależ przy sobocie armagedon, już nam ciśnienie powyżej normy . Adaś

avatar
~Mieszkanie
16.07.2022 23:43

Adaś stuknij się w ten g....po łeb ja nie wiem i nie rozumiem twojego myślenia jesteś jak chorągiewka machasz tak jak wiatr zawieje .

avatar
~Były
16.07.2022 14:48

Starosta nie współpracuje ….. A ty Konradzie z kim współpracujesz? Najlepiej z fotografem …. to widać. Od początku kadencji ile razy spotkałeś się i rozmawiałeś o naszej gminie z wojewodą, starostą? (...)

avatar
~Urszula Chudak
16.07.2022 18:20

Pan Burmistrz między innymi pisze - nie odpowiada na pisma. Jak to jest możliwe? Nie obowiązuje go Kodeks Postępowania Administracyjnego? Terminy w nim zawarte? Nie rozumiem też, jak jeden funkcjonariusz publiczny, może odmówić spotkania drugiemu funkcjonariuszowi publicznemu? I to w tak małym środowisku? Uważam, że do tych zarzutów, Pan Starosta winien publicznie się odnieść. Bo są bardzo poważne! Często w przestrzeni publicznej pojawia się sugestia, że powiaty powinny być zlikwidowane. Wieloletni radny Sejmiku, żarski mecenas, Tadeusz Ardelli [Pis], na uroczystej sesji jakiś czas temu [cytuję z pamięci] mówił tak: powiaty oczywiście nie mają racji bytu i powinny być zlikwidowane. Tylko zachodzi pytanie, która partia tego się podejmie, jeżeli jest to miejsce pracy wielu jej członków? Koniec cytatu. Myślałam, że może coś źle zrozumiałam. W mniej oficjalnej części pana radnego dopytałam - potwierdził.

avatar
~Adaś
18.07.2022 09:00

Ad. Mieszkanie" - forumowiczu......, coś Ty, Ty nie wiesz i nie rozumiesz ? Dobra rada, zakryj oczy i pomyśl co to dzisiaj "staremu" na obiad ugotować ...... i wystarczy Twojego myślenia, trudu i energii na tym (zostaw ją na obieranie kartofli) . Pozdrawiam. Adaś

avatar
~jhfg
19.07.2022 14:41

Bardzo dobrze robi starosta. Jak burmistrz nie pozwolił wypowiadać się staroście na uroczystości nadania imienia szkle. Po drugie będzie zwoził jakie g***** do Wschowy niewiadomego pochodzenia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl