TworzymyGłos Regionu

reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy już działa. To jedyna taka placówka w powiecie

Piątek, 12 stycznia 2024 o 13:04, aktualizacja Wtorek, 23 stycznia 2024 o 15:05, autor: 6
Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy już działa. To jedyna taka placówka w powiecie

W Siedlnicy rozpoczął działalność Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS). Jest to odpowiedź Gminy Wschowa na potrzeby osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz osób ze spektrum autyzmu. Placówka ta, zlokalizowana w budynku po byłej szkole podstawowej, stanowi znaczący krok w obszarze wsparcia społeczności lokalnej.

Drugie życie Szkoły Podstawowej w Siedlnicy

Po gruntownym remoncie budynek dawnej Szkoły Podstawowej w Siedlnicy został w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obecnie, placówka ta pomaga 25 osobom, z planami na zwiększenie tej liczby do 40. Dofinansowanie na przebudowę wyniosło w sumie ponad 2,3 mln zł. Prace nad przystosowaniem budynku, podzielone na dwa etapy, trwały od 2022 r.

Pierwsza taka placówka w powiecie wschowskim

Burmistrz Konrad Antkowiak wyraził zadowolenie z powstania placówki: "Kilka dni temu rozpoczął działalność Środowiskowy Dom Samopomocy. Jest to jedyna placówka tego typu na terenie powiatu wschowskiego. Powstała dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 2 milionów złotych. Są to środki rządowe, które pozyskaliśmy właśnie na ten cel. Co cieszy mnie najbardziej, to są dwie rzeczy. Pierwsza, że osoby, które wymagają całodziennej opieki, znalazły takie miejsce w Siedlnicy. A druga rzecz, to ta, że po zamknięciu Szkoły Podstawowej w Siedlnicy, znaleźliśmy praktycznie natychmiast rozwiązanie na zagospodarowanie tego budynku”.

Nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy trwa!

Nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie. Kinga Neć, kierownik ŚDS w Siedlnicy, zachęca do rekrutacji: „Serdecznie zapraszam chętnych uczestników do dołączenia do naszej społeczności”.

Z kolei Agata Michałowska, Sekretarz Gminy Wschowa, podkreśla znaczenie współpracy międzygminnej: „Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników powiatu wschowskiego pobytem w naszym Środowiskowym Domu Samopomocy, zachęcam ościenne gminy, aby skorzystały z naszego doświadczenia i otwarły również w swoich gminach takie domy, w celu wsparcia osób z niepełnosprawnościami”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~aaa
15.01.2024 09:27

Super. Dobrze, ze budynek wykorzystanyi to w takim fajnym celu.

avatar
~Pytanie
15.01.2024 13:33

Jako rodzic dziecka z niepełnosprawnością proszę o odpowiedź na pytanie: czy Pani Kierownik posiada oprócz odpowiedniego wyższego wykształcenia odpowiedni staż pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz podyplomowe studia z zakresu organizacji pomocy społecznej. Są to konieczne warunki by nabyć kwalifikacje na to stanowisko. Wiem, że ta Pani była pracowniczką urzędu - stąd moje wątpliwości. Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

avatar
~Mieszkaniec Szlichtyngowy
17.01.2024 08:35

Gdyby nie miała odpowiednich kwalifikacji to nie została by kierownikiem a pani pracowała jako pracownik socjalny w mopsie

avatar
~DO ~~( mieszkaniec Szlichtyngowy)
17.01.2024 13:43

Od kiedy to "mieszkaniec" jest rzecznikiem tego Urzędu i tej pani ?. Hiiiiii ,,,,!. Wiedza Nasza po upadku rządów pisplus po ich 8 letnim totalnym stanie uwłaszczenia się DAJE NAM prawo do zadawania takich Pytań i Sprawdzeń takich ludzi , bo wiemy kogo przez te 8 ostatnich lat zatrudniano,,,,, dla przykład ; - doradcą Kurskiego ds. mediów tvpis plus został człowiek bez matury, który zarobił ok 3 miliony złotych przez 3 lata ---- Tak donoszą Media Wolne Krajowe !!!!. Naszym Obowiązkiem jest teraz sprawdzać kto awansuje i z jakich kwalifikacji !.

avatar
~Dla mieszkańca Szlichtyngowy
17.01.2024 12:37

Praca jako pracownik socjalny nie jest stażem pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Musi to być miejsce/placówka z takimi osobami. Jak wiadomo pracownik socjalny pracuje w różnych środowiskach i w biurze więc taka praca nie spełnia oczekiwanych wymagań.

avatar
~Mieszkanka
21.01.2024 12:40

Przed wyborami burmistrz jest wszędzie tylko nie w pracy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl