Spotkanie z Piotrem Bojarskim, autorem ,,Kryptonim POSEN”
Sobota, 19 marca 2011 o 22:27, autor: rk 3
w jakim mieście rozgrywa się akcja powieści zostanie nagrodzona zwycięskim egzemplarzem. Odpowiedzi należy przesyłać na adres portal@zw.pl (nagrodę wygrała pani Agata Palicka
19 marca, w sali wschowskiej Czytelni, mieszkańcy Wschowy mieli okazję spotkać i wysłuchać Piotra Bojarskiego, autora niedawno wydanej powieści Kryptonim POSEN.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych ,,Fabryka Kultury”.
Autor kryminału z gatunku historical fiction młodzieńcze lata spędził we Wschowie, uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2. Absolwent Liceum im. Tomasza Zana we Wschowie. Od 17 lat mieszka w stolicy Wielkopolski. Z wykształcenia jest historykiem, ukończył studia na UAM. Pracował przez dwa lata w Gazecie Poznańskiej, po czym zadomowił się w redakcji Gazety Wyborczej w Poznaniu, gdzie opisywał wydarzenia polityczne. Od dłuższego czasu uprawia z powodzeniem reportaż.
Jak zdradził nam autor, do tej pory spotkania autorskie odbywały się w granicach Poznania. Wschowa jest pierwszą miejscowością, do której Piotr Bojarski zawitał ze swoją książką. Jednocześnie jest to zapowiedź kolejnych spotkań w całej Polsce.
Spotkanie z Piotrem Bojarskim obfitowało w dyskusje na temat możliwych scenariuszy polskiej polityki zagranicznej przed II wojną światową, współpracy z III Rzeszą i jej konsekwencjami. Jak mogłaby wyglądać historia m.in. Wschowy, gdyby scenariusz rysowany przez Bojarskiego w kryminalnej powieści, okazał się prawdą.
Słuchaczy natomiast interesowały literackie inspiracje Bojarskiego, poznańskie czarownice, fakty historyczne przemieszane z fikcją oraz plany pisarskie autora.
Zw.pl ma dla Was jeden egzemplarz książki Piotra Bojarskiego Kryptonim POSEN w postaci audiobooka. Pierwsza osoba, która odpowie na pytanie: , gratulujemy)
(rak)
[gallery link="file"]
Skoro spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece, a burmistrz i wiceburmistrz na nim byli (widać na zdjęciach) to raczej nie ma nic przeciwko temu. A poza tym z całym szacunkiem dla Fabryki - to nie jest jedyna firma we Wschowie, która robi dobrą robotę społecznie. Przypomnę tylko Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej (Młodzieżowa Orkiestra Dęta i sesje naukowe) oraz Twórcze Horyzonty (spotkania z podróżnikami). Pozdrawiam...
Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl