TworzymyGłos Regionu

reklama

Sławscy strażacy w Sejmie RP (FOTO)

Środa, 21 czerwca 2023 o 10:36, aktualizacja Środa, 21 czerwca 2023 o 11:39, autor: 0
Sławscy strażacy w Sejmie RP (FOTO)

We wtorek (20 czerwca) w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła się doniosła konferencja z okazji jubileuszu 30-lecia Parlamentarnego Zespołu Strażaków. Wydarzenie to odbyło się pod honorowym patronatem Pana Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w minionym roku odnotowali największą liczbę wyjazdów w każdym z województw.

Podziękowanie za służbę

Obchody 30-lecia Parlamentarnego Zespołu Strażaków stanowią wyjątkową okazję do uhonorowania bohaterskiej służby Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce. Konferencja, która miała miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu, skupiła uwagę na niezwykłej roli strażaków i ich wkładzie w bezpieczeństwo społeczeństwa.

Obecność strażaków

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w minionym roku odznaczyli się wyjątkowym zaangażowaniem i liczbą wyjazdów. Województwo lubuskie reprezentowali druhowie z OSP Sława, którzy w ubiegłym roku mieli najwięcej interwencji spośród wszystkich innych jednostek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, Mariusz Drogosz, Naczelnik Dominik Poddenek oraz sekretarz Łukasz Dudziak.

Wypowiedź wiceministra

W trakcie konferencji głos zabrał również Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych. W swojej wypowiedzi podkreślił, jak wiele pokoleń zostało złączonych przez Ochotnicze Straże Pożarne oraz jak bardzo docenia ich trud. Wiceminister podkreślił, że ruch OSP to ważne dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie, stanowiące fundamenty społeczności lokalnych. Uważał również, że OSP odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu opinii społecznej oraz wychowaniu przyszłych liderów społecznych.

Ustawa o wdowach i sierotach

Podczas konferencji poruszono również kwestię wsparcia rodzin strażaków. Ustawa o wdowach i sierotach poległych funkcjonariuszy zapewnia godne życie dla najbliższych tych, którzy oddali swoje życie w służbie obywatelom i ochronie mienia. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w trosce o dobrobyt rodzin strażaków i jest wyrazem uznania dla ich poświęcenia.

Źródło/foto: slawa.pl, MSWiA

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl