TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława z nową przestrzenią dla kultury. Siedziba SCKiW i Biblioteki po odbiorze końcowym (FOTO)

Poniedziałek, 26 lutego 2024 o 14:57, autor: 0
Sława z nową przestrzenią dla kultury. Siedziba SCKiW i Biblioteki po odbiorze końcowym (FOTO)

Przebudowa budynki dawnej sławskiej zzkoły podstawowej przy ul. H Pobożnego 6 na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej została oficjalnie zakończona i przeszła odbiór końcowy. Inicjatywa ta, realizowana przez firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna, wpisuje się w szersze działania mające na celu stworzenie przestrzeni dostępnej dla lokalnej społeczności.

Wartość projektu i źródła finansowania

Całkowita wartość inwestycji wynosi 3.288.000 zł. Projekt został wsparty finansowo przez Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, z którego pozyskano 2.520.000 zł. Wkład własny gminy w realizację przedsięwzięcia to 768.000 zł.

Przestrzeń dla mieszkańców i turystów

Głównym założeniem projektu była transformacja budynku szkolnego w nowoczesne centrum kultury. Przeniesienie Domu Kultury SCKiW oraz Biblioteki Miejskiej do odnowionych pomieszczeń ma na celu zwiększenie dostępności oferty kulturalnej dla mieszkańców Sławy.

Nadchodzące otwarcie sali widowiskowej

Już wkrótce Sława zyska kolejny obiekt kulturalny – salę widowiskowo-teatralno-kinową, która powstała w sąsiedztwie nowo otwartego Domu Kultury. Inwestycja ta ma na celu dalsze wzbogacenie oferty kulturalnej dostępnej dla społeczności lokalnej. Dziś (26 lutego) nastąpiła próba generalna sławskiego kina. Pierwsze seanse już niebawem.

Źródło/foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl