TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława. Będzie okazja do badań w mammobusie

Sobota, 27 maja 2023 o 15:59, autor: 0
Sława. Będzie okazja do badań w mammobusie

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat odbędą się w Sławie dnia 6 czerwca 2023 r. Jeżeli nie miały Państwo takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat, serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Dotyczy to zwłaszcza mieszkanek urodzonych w latach 1954-1973, które mogą skorzystać z Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tych badań oraz jak się na nie zapisać.

Zapisy na badania

Aby zapisać się na badania mammograficzne, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 68 41 41 411. Biuro zapisów czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Można również dokonać zapisu online, korzystając z platformy https://pacjent.diagnostyk.pl/. Wybierz najdogodniejszą dla siebie formę kontaktu i zapisz się już dziś.

Jak przygotować się do badania

Badanie mammograficzne można przeprowadzić bez żadnego specjalnego przygotowania. Ważne jest jedynie, aby przyjść w dwuczęściowym ubraniu, które umożliwi łatwe rozebranie się do pasa. W dniu badania nie należy używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. To proste zalecenia pomagają uzyskać jak najbardziej dokładne wyniki badania.

Jak przebiega badanie mammograficzne

Podczas badania pierś zostaje umieszczona na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku. Taka procedura pozwala uzyskać dwa obrazy, które są niezwykle ważne dla dokładnej oceny zdrowia piersi. Ucisk trwa tylko kilka sekund i nie powoduje większego dyskomfortu.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wykrywania zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu można zidentyfikować potencjalne problemy nawet 2-4 lata wcześniej, zanim staną się one widoczne klinicznie. Rak piersi jest chorobą przewlekłą, a jego naturalny przebieg trwa wiele lat. Wczesne wykrycie i podjęcie leczenia daje ogromne szanse na skuteczną walkę z tą chorobą.

Kontrola piersi powinna być stałym elementem dbania o zdrowie kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Regularne badania mammograficzne pozwalają na szybkie wykrycie ewentualnych zmian i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Warto pamiętać, że im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym większe są szanse na powodzenie terapii i pełne wyleczenie.

Nie przegap okazji i skorzystaj z bezpłatnych badań mammograficznych w Sławie. Zapewniamy bezpieczeństwo, profesjonalizm i dyskrecję podczas całego procesu. Zadzwoń już teraz pod numer 68 41 41 411 lub zapisz się online na stronie https://pacjent.diagnostyk.pl/. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie odkładaj badania na później.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl