TworzymyGłos Regionu

reklama

Ruszyła kampania przeciwko przemocy w rodzinie. Boryczka: Zjawisko, które często jest zamknięte w czterech ścianach

Wtorek, 19 czerwca 2018 o 15:47, aktualizacja Wtorek, 19 czerwca 2018 o 15:53, autor: 5
Ruszyła kampania przeciwko przemocy w rodzinie. Boryczka: Zjawisko, które często jest zamknięte w czterech ścianach

18 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, działające w Starostwie Powiatowym we Wschowie, rozpoczęło cykl spotkań, dotyczący przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. 

PCPR wzięło udział w konkursie, zorganizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Program kampanii społecznej przygotowanej przez PCPR został dobrze oceniony przez Ministerstwo i otrzymał dofinansowanie na jego realizację. 

- Często na spotkaniach w Powiatowej Komendzie Policji we Wschowie, przy sprawozdaniu rocznym, policja przedstawia statystki, związane z przestępczością na terenie powiatu. Jednym z punktów, jaki pojawia się w tym sprawozdaniu jest przemoc w rodzinie i interwencje, jakie wykonują pracownicy policji - mówi Marek Boryczka starosta powiatu wschowskiego - Zawsze mnie to mocno niepokoiło, podnosiłem też tę kwestię wielokrotnie. Dlatego też, jako Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, zdecydowaliśmy przeprowadzić kampanię społeczną na temat przemocy w rodzinie. To zjawisko, które często jest zamknięte w czterech ścianach. Być może niewiele osób o tym wie, ale część nie chce widzieć tego problemu, część się boi, a część nie wie, jak się zachować. Dlatego zależy nam na tym, aby przeprowadzić taką kampanię społeczną i dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

W ramach kampanii społecznej zostaną przeprowadzone warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla osób dotkniętych lub zagrożonych przemocą w rodzinie. Mają to być warsztaty dla rodziców, młodzieży i dzieci. 

- Planujemy spotkania profilaktyczne z młodzieżą na temat stosowania przemocy przez nieletnich oraz ich skutków w świetle obowiązujących przepisów prawa - mówi kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Ciepła-Nowak -  Chcielibyśmy, aby te zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy policji i kuratora. Planujemy okresowe uruchomienie przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie - w drugiej połowie roku -popołudniowych dyżurów telefonicznych, obsługiwanych przez psychologa, pracownika socjalnego i prawnika. Chcemy również zorganizować szkolenia podnoszące kompetencje pracowników pomocy społecznej, oświaty oraz innych instytucji.

Kolejnym etapem kampanii mają być opracowanie i upowszechnianie różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, między innymi ulotek, plakatów, czy gadżetów. 

(rak/foto: julka)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Przemoc
19.06.2018 16:41

Kampania kampanią, a życie swoje. Kampanie przeciw przemocy powinny być wdrażane dzieciom, w każdym przedszkolu i szkole, od najmłodszych lat. Tak jest np w Szwecji. Dzieci znają swoje prawa. Wiedzą, że nikt nie ma prawa ich bić. A u nas ? Dostał klapsa! Klaps to nie przemoc. Każdy klaps, każde źle słowo do dziecka to jest PRZEMOC.

avatar
~Baśka
19.06.2018 20:52

Kolejna akcja, dla akcji - Starostwo działa na zasadzie "trzeba to odfajkować"..., jest to bardzo czytelne i wynika z treści tego artykułu jak i wypowiedzi co niektórych rozmówców, jak mianowicie: - góruje słowo PLANUJEMY...planujemy, a nie co zrobiliśmy, - planujemy spotkanie, - planujemy przeprowadzić, - chcielibyśmy, aby..., - chcemy również..., - mają być opracowane..., - itd. Trochę to dziwne zważywszy, że takie organizacje i instytucje jak Starostwo, Policja, PCPR istnieją i działają od wielu, wielu lat...... .

avatar
~Maciek
20.06.2018 07:16

Cały eurokolchoz działa na zasadzie odfajkowywania jedynie słusznych działań światopoglądowych . Włażą buciorami w nasze życie . Acha i mrożą pieniążki na lepsze czasy ...

avatar
~Kotwicki Jan
20.06.2018 05:15

Należy jak najszybciej polikwidować kretyńskie instytucje i urzędy przynoszące więcej szkody niż pożytku. Działanie w formie "kampanii", "masowe szkolenia", "akcje ulotkowe" w tej sprawie jest głupie i nieodpowiedzialne. Zapamiętajcie to sobie po wsze czasy: urzedasy nigdy do końca nie zlikwidują problemu z bardzo prostej przyczyny - oni chcą mieć pracę. Wokół swego działania będą czynić dużo szumu by uzasadnic swoje istnienie. Niestety to są lewackie pomysły, a wszystko co lewackie jest szkodliwe.

avatar
~Adaś
20.06.2018 11:07

Ad. J.K. - forumowiczu ....... z tymi lewakami to nie jest aż tak do końca jak piszesz (toksycznie), "aparatczyków" to i dzisiaj nad stan. "Ober" nieprzeciętność kierowana do siebie. Natomiast p. "Basia" i Ty mówicie jak jest , .......... praca i komendy z wygodnego fotela biurowego w klimacie chłodnego wiaterku na nóżki przy zmrożonej kawie to tylko jałowy napęd i bodziec . Jak nie pójdzie p. kierowniczka PCPR w "teren" , do ludzi ( do problemu ) , to nie "posmakuje" tej goryczy, presji, zastraszania czy wręcz "po pysku" ? Cyt. - " Kolejnym etapem kampanii mają być opracowanie i upowszechnianie różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, między innymi ulotek, plakatów, czy gadżetów. " - za tak zmarnowane pieniądze (ulotka, plakat, gadżet) p. kierownik powinna sama zostać "przymuszona" do zastanowienia się nad swoim angażem (przecież to z naszych podatków) ? Profilaktyka-prewencja ( ochrona) ... ulotką lub gadżetem ???......... nie róbmy z UE durni jak nimi sami ......... Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl