TworzymyGłos Regionu

reklama

Ruszyła akcja zbiórek krwi w 2022 r.

Środa, 26 stycznia 2022 o 12:38, autor: 4
Ruszyła akcja zbiórek krwi w 2022 r.

„Oddając krew, ratujesz życie” to hasło przewodnie wschowskich policjantów i pracowników Policji, którzy od kilkunastu lat aktywnie współpracują z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Mundurowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest by krwi nigdy nie brakowało, dlatego w dniu dzisiejszym (26 stycznia) Mobilny Punkt Poboru Krwi stanął przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie. Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, pracownicy Policji oraz mieszkańcy Wschowy i okolic mogli przyjść i oddać krew.

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie od kilkunastu lat współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Począwszy od pierwszych akcji, które nie miały konkretnych adresatów, a były zainicjowane ogromną chęcią pomocy osobom potrzebującym tego bezcennego płynu, po akcje zorganizowane. Zbiórki krwi na dobre weszły w harmonogram przedsięwzięć wschowskiej Policji. W tym roku zaplanowane zostały jeszcze trzy zbiórki: 27 kwietnia, 28 lipca, 23 listopada przed wschowską komendą.

Każdy z odwiedzających punkt mobilny ma świadomość, że oddawanie krwi to misja, to wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Pomimo niesprzyjającej aury, w dobie pandemii od samego rana (26 stycznia) pojawili się przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodów po to, aby podzielić się cząstką siebie. W akcji uczestniczyli policjanci, pracownicy policji, strażacy, strażnicy miejscy jak i mieszkańcy powiatu wschowskiego, na których zawsze możemy liczyć. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Adaś
26.01.2022 13:58

Styl i koloryt tego artykuły jak za dawnych lat ( lata 80) a sprawa bardzo ważna bo o życie chodzi. Ja nie wnikam gdzie, za ile i jaki to interes mają służby policji że to samochód RCKiK jest ustawiany im na życzenie pod nos....... skoro to Oni głównie wykonują plany. Jesteś lepszy ( a to godna rywalizacja) zgłoś a na pewno podjadą po duże litry, bo to im a szczególnie nam się opłaca. Nie ma co im wypominać, robić wymówki itd. ...... oddawanie krwi nie jest przymusem. A co poczniesz jak się wycofają ? Ja Ciebie nie poratuję, sąsiad też nie a chirurg na stole z pewnością włączy "stoper". Adaś

avatar
~HONOR+
27.01.2022 13:16

Sugestia, że jest "grupa uprzywilejowana P i jaki ma w tym interes" w kontekście, iż np. w porównaniu z ilością mieszkańców, a tym samym ilością Honorowych Dawców Krwi jest o wiele większa np. na Os. Wolsztyńskim i Jagielonów w zestawieniu zatrudnionych razem wziętych na KPP, Straży Pożarnej czy też tej garstki Straży Miejskiej stawiając im pd "nosem" samochód RCKiK !. Jeśli jest to PUNKT dla Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, a straż pożarna ma bardzo bezpieczny do tego PLAC to dla czego tona fotkach tylko promuje się w ten sposób KPP ????. Co tu jest grane ????. Czego taki punkt nie stoi na Os, Mieszkalnym - bliżej ludzi, a nie na wygnajewie k/KPP >>>>>?.

avatar
~Tomasz
27.01.2022 22:44

Każdy może zorganizować akcję i postawić autokar w takim miejscu, jakie uważa za stosowne. Jeśli macie lepsze miejsca, zorganizujcie akcję tam gdzie będzie bliżej dla Was i większości mieszkańców, ciekawe tylko ile osób przyjdzie. Bo jak zorganizowano zbiórkę na Placu Kosynierów, to zgłosiło się 7 osób..

avatar
~Tomek-Tomasz
28.01.2022 11:04

Co za inteligencja + !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl